تیتر امروز

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

محققان دریافتند: نوع دلتا پلاس کرونا میل بیشتری به ریه دارد

محققان دریافتند نوع دلتا پلاس کووید ۱۹ در مقایسه با سایر سویه‌ها میل بیشتری به بافت‌های ریه دارد، اما به این معنی نیست که باعث ابتلا به نوع شدید بیماری شده یا قابلیت انتقال بیشتری دارد.

کد خبر: ۹۸۱۵۸
۱۱:۰۱ - ۰۸ تير ۱۴۰۰

دلتا پلاس کرونا میل بیشتری به ریه دارد

دیدارنیوز ـ به نقل از زی نیوز، نوع جدید کروناویروس موسوم به Delta Plus، در ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) شناسایی شد و اخیراً به عنوان نگران کننده‌ترین گونه این ویروس دسته بندی شده است.

به گفته محققان، دلتا پلاس در مقایسه با سایر انواع کروناویروس ها، تمایل بیشتری به پوشش مخاط درون ریه‌ها دارد، اما هنوز مشخص نیست که باعث آسیب بیشتر می‌شود یا نه.

محققان معتقدند تأثیر سویه Delta plus تنها با شناسایی موارد بیشتر مشخص خواهد شد، اما به نظر می‌رسد این بیماری به طور کلی در همه کسانی که واکسن تک دوزی یا دو دوزی را زده اند نسبتاً خفیف است.


بیشتر بخوانید: قیمت واکسن‌های مشهور کرونا در دنیا


محققان عنوان می‌کنند تعداد موارد شناسایی شده دلتا پلاس ممکن است بیشتر باشد، زیرا ممکن است افراد بدون علامت که هیچ نوع علائم کووید ۱۹ را ندارند، اما حامل ویروس بوده و آن را گسترش می‌دهند، وجود داشته باشند.

محققان تاکید می‌کنند در مناطقی که این گونه کروناویروس متجلی شده است باید واکسیناسیون سریع‌تر انجام شود.

منبع: مهر
برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: