تیتر امروز

با چراغ گرد شهر در پی علی

با چراغ گرد شهر در پی علی

انسان قرن کنونی دستش از دامان علی کوتاه شده و ره گم کرده؛ گویی آدمیت رو به احتضار است و برگشت آن تنها با یاد علی امکان پذیر است. غدیر یادآور آدمیت است؛ آدمیتی که شتابان رو به نیستی می‌رود
ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.

ضرورت تشکیل کابینه اکثریت به جای کابینه اقلیت

یک عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت بر ضرورت تشکیل کابینه ای جهت محقق شدن مطالبات مردمی تاکید کرد.

کد خبر: ۹۸۱۲۱
۰۹:۱۴ - ۰۸ تير ۱۴۰۰

ضرورت تشکیل کابینه اکثریت به جای کابینه اقلیت

دیدارنیوز - حسین نقاشی اظهار کرد: مسئول معرفی کابینه رئیس جمهور  منتخب است؛ پس وی باید طبق چشم اندازه‌ها و برنامه‌هایی که  پیش‌تر اعلام کرده و در نظر گرفته است، این کابینه را بچیند.

وی ادامه داد: باتوجه به خواستگاه وی که از جبهه  اصولگرا است به نظر می رسد که احتمالا خیلی در بحث آزادی های اجتماعی در نهادهایی مثل وزارت علوم و وزارت کشور که متولی فعالیت احزاب و نهدهای سیاسی است اهتمامی ندارد؛ اما ضروری است که یادآور شویم باید برای وزارتخانه‌های اصلی تلاش شود تا فردی  متناسب با مطالبات مردمی بر سر کار بیاید. 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: وزارخانه‌هایی مانند وزارت اطلاعات، وزارت فرهنگ و ارشاد و وزارت کشور امکان تحقق نسبی مطالبات عموم مردم را دارند.  پس برای انتخاب وزرای این بخش از دولت باید تلاش ویژه‌ای شود. 
وی گفت: رئیس جمهور منتخب باید عموم مردم را راضی  نگه دارد؛ صرفا فکر نکند منتخب افرادی هستند که به او رای دادند. با توجه به اینکه بخشی از مردم جامعه در انتخابات شرکت نکردند، رئیس جمهور منتخب باید به مطالبات مردمی بویژه قشری که به او رای ندادند توجه کند . 

نقاشی خاطرنشان کرد: کابینه کارآمد محقق نمی‌شود  مگر اینکه سلایق و گرایش های مختلف را دولت بعدی تاب بیاورد. همان‌طور که اشاره کردم بویژه در این چند وزارتخانه که جنبه عمومی تر دارند باید کسانی را منصوب و معرفی کرد که ایده و خاستگاه فکری مردم محورتری دارند. همه باید کمک کنند تا کابینه ای کارآمد تشکیل شود و ریس جمهور منتخب تبدیل به رئیس کابینه اقلیت‌ها نشود. 


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: