تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

جمهوری چک از روسیه مبلغ ۲۵.۵ میلیون یورو غرامت خواست

جمهوری چک پس از انفجارها در وربتیچ مبلغ ۲۵.۵ میلیون یورو از روسیه غرامت خواست.

کد خبر: ۹۸۱۱۴
۰۹:۰۴ - ۰۸ تير ۱۴۰۰

جمهوری چک از روسیه مبلغ ۲۵.۵ میلیون یورو غرامت خواست

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پراگ خواستار آن شد که مسکو پس از انفجار در انبارهای نظامی در "وربتیچ" در سال ۲۰۱۴ که در آن جمهوری چک به سرویس‌های ویژه روسیه مشکوک شد، خسارت را به طور کامل جبران کند.

مارتین اسمولک معاون وزیر امور خارجه چک، یادداشت مربوطه را به الکساندر زمایفسکی سفیر روسیه در پراگ، تحویل داد. خسارت وارده به جمهوری چک ۶۵۰ میلیون کرون یا ۲۵.۵ میلیون یورو برآورد شده است.

معاون وزیر امور خارجه، همچنین مسکو را به این دلیل که جمهوری چک در لیست کشورهای غیر دوست قرار داده، به نقض قوانین بین‌المللی متهم کرد.

پراگ از دخالت سرویس‌های ویژه روسیه در حادثه وربتیچ در آوریل سال جاری خبر داد. طرف چک ۱۸ کارمند سفارت روسیه را از این کشور اخراج کرد. در پاسخ، مسکو ۲۰ نفر از نمایندگان دیپلماتیک چک را عنصر نامطلوب اعلام کرد.

در ماه مه، جمهوری چک به همراه ایالات متحده به لیست کشورهای غیر دوست اضافه شد. در روسیه، این اتهامات پوچ، بی‌اساس و دور از ذهن خوانده شد و مقامات روسیه خاطرنشان کردند که این بخشی از یک کاربرد گسترده غرب علیه مسکو است.


منبع: ایسنا
برچسب ها: روسیه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: