تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!

تمرکز خودرو‌های جدید امسال روی خودرو‌های هیبریدی خواهد بود.

کد خبر: ۹۷۹۹۸
۱۰:۴۹ - ۰۷ تير ۱۴۰۰

خودرو‌های در صف رونمایی

دیدارنیوز ـ اتوکار نوشت: سال قبل برای صنعت خودروسازی سال خوبی نبود و تحت تاثیر کاهش تقاضای ناشی از کرونا، بسیاری از خودروساز‌ها زیان مالی سنگینی را متحمل شدند. با این حال خودروسازان امیدوارند امسال با رونمایی از محصولات جدید، مجددا به مسیر سودآوری برسند.

DS ۹

این خودرو که توسط خودروساز فرانسوی دی اس عرضه خواهد شد قرار است رقیب خودرو‌های محبوبی نظیر Audi A ۴ و مرسدس بنز کلاس C باشد. این خودرو هم به صورت بنزینی و هم به صورت هیبریدی عرضه شده و از یک موتور توربو ۱.۶ لیتری بهره خواهد برد. این خودرو تنها در چین تولید و از آنجا به دیگر کشور‌ها صادر خواهد شد.

فراری پورتوفینو ام

این خودرو اسپورت توربوشارژ هشت سیلندری از یک موتور ۳.۹ لیتری بهره خواهد برد که توان ۵۹۲ تا ۶۱۲ اسب بخار را برای آن فراهم می‌کند. این خودرو تنها ۳.۵ثانیه زمان لازم دارد تا سرعت آن از صفر کیلومتر بر ساعت به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

مرسدس بنز GLS

این خودرو بزرگ‌ترین شاسی بلند تولیدی بنز خواهد بود و ۲۷۱۰ کیلوگرم وزن دارد. این خودرو توربوشارژ مجهز به یک موتور چهار لیتری هشت سیلندر خواهد بود و در ۴.۹ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند.

پورشه تایکان کراس توریسمو

این خودرو برقی در اواخر ۲۰۲۱ رونمایی خواهد شد و توان آن بین ۶۷۱ تا ۷۵۱ اسب بخار متغیر خواهد بود. کلیه خودرو‌های این سری مجهز به موتور توربو هستند.

خودرو‌های در صف رونمایی

رنو آرکانا

برخلاف سری قبلی آرکانا که در بسیاری از کشور‌های اروپای غربی عرضه نشد، قرار است سری جدید که به صورت هیبریدی و نیمه هیبریدی عرضه خواهد شد در اروپای غربی و از جمله انگلیس عرضه شود.

خودرو‌های در صف رونمایی

پژو ۳۰۸

این خودرو که یکی از محبوب‌ترین محصولات پژو نیز محسوب می‌شود به صورت بنزینی و هیبریدی عرضه خواهد شد و با هر بار شارژ برقی می‌تواند مسافتی معادل ۳۷ مایل را طی کند.

خودرو‌های در صف رونمایی

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: