تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

مصرف شکلات در وعده صبحانه موجب چربی سوزی می‌شود

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد مصرف شکلات در وعده صبحانه با کمک به چربی سوزی بدن فواید غیرمنتظره‌ای دارد. از جمله آن که به چربی سوزی در بدن کمک می‌کند.

کد خبر: ۹۷۹۷۴
۰۹:۵۱ - ۰۷ تير ۱۴۰۰

مصرف شکلات در وعده صبحانه

دیدارنیوز ـ به نقل از روزنامه دیلی میل، همه ما بیشتر اوقات میل به مصرف شکلات داریم، اما نه در وعده صبحانه. اکنون نتایج یک مطالعه جدید که توسط محققان در بوستون واقع در ماساچوست انجام شد، نشان می‌دهد که مصرف شکلات در وعده صبحانه به چربی سوزی بدن کمک می‌کند.

این محققان می‌گویند: با تعویض مصرف تخم‌مرغ در وعده صبحانه با مقداری شکلات، شاهد سوزاندن چربی بیشتر و کاهش سطح قند خون در طول روز خواهید بود.

در واقع این محققان با بررسی ۱۹ زن که در دوران پس از یائسگی خود بسر می‌برند متوجه شدند که مصرف شکلات بعد از بیدارشدن از خواب موجب ارتقای سلامتی می‌شود.

آن‌ها در این مطالعه ۱۹ زن را که هر روز یک ساعت بعد از بیدارشدن از خواب ۱۰۰ گرم شکلات مصرف می‌کردند، مورد بررسی قرار گرفتند. محققان همچنین مصرف مقدار شکلات یک ساعت قبل از خواب را نیز ارزیابی کردند. سپس افزایش وزن و دیگر موارد را در افرادی که شکلات مصرف نمی‌کردند با این افراد مورد مقایسه قرار دادند.

نتایج این تحقیق نشان داد، مصرف شکلات در زمان‌های یاد شده موجب افزایش وزن در این زنان نشد و مصرف شکلات در هر زمانی بر اشتهای فرد، تعادل میکروبیوم و کیفیت خواب آنان تاثیرگذار بود به همین دلیل، به نظر می‌رسد یک ظرف حاوی غلات شکلاتی در وعده صبحانه، گزینه خوبی برای سوخت و ساز بدن باشد.

محققان متوجه شدند خوردن شکلات در وعده صبحانه موجب چربی سوزی خواهد شد و سطح گلوکز خون را کاهش می‌دهد در نتیجه اقدامی اساسی برای افرادی است که در معرض خطر ابتلا به دیابت قرار دارند.

نتایج این مطالعه در عین حال نشان داد که مصرف شکلات قبل از خواب شبانه نیز منجر به تغییر در استراحت و متابولیسم بدن در روز بعد خواهد شد.

محققان می‌گویند: نتایج این مطالعه نه فقط مصرف مواد، بلکه زمان مصرف را که بر متابولیسم فیزیولوژیکی موثر بر تنظیم وزن تاثیر دارند، نیز برجسته کرده است.

آن‌ها خاطرنشان کردند که وزن شرکت کنندگان این مطالعه با دریافت کالری تغییر نکرد و نتایج نشان می‌دهد که شکلات میزان مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. بطوریکه در این مطالعه مشاهده شد که با مصرف شکلات، میزان گرسنگی، اشتها و میل به مصرف شیرینی کاهش یافت.

مشروح این مطالعه در مجله The FASEB Journal منتشر شده است

منبع: ایرنا
برچسب ها: تغذیه سالم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: