تیتر امروز

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

ابراز نگرانی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از بازگشت آمریکا به برجام

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در دیدار با وزیر امور خارجه آمریکا در رم، نسبت به احیای توافق هسته ای ابراز نگرانی کرد.

کد خبر: ۹۷۹۷۰
۰۹:۳۱ - ۰۷ تير ۱۴۰۰

ابراز نگرانی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از بازگشت آمریکا به برجام

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری فرانس ۲۴، یائیر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی که روز گذشته به رم سفر کرده بود تا با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی اش دیدار کند، گفت که رژیم صهیونیستی  «تردیدهایی جدی راجع به توافق هسته ای ایران دارد که در وین در حال احیا شدن است». 

لاپید در این باره ادامه داد: ما باور داریم که راه بحث کردن درباره این اختلافات از طریق مذاکرات مستقیم و حرفه ای است، نه در کنفرانس خبری. 

بر اساس این گزارش، ابراز نگرانی وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی از احیای توافق هسته ای به واسطه بازگشت آمریکا به این توافق که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا در شال ۲۰۱۸ از آن خارج شد، در پی این مطرح می شود که مذاکرات در زمینه احیای توافق هسته ای از طریق بازگشت آمریکا به برجام و بازگشت ایران به پایبندی کامل به تعهدات هسته ای اش در وین در جریان است. هیئت آمریکا که در محل مذاکرات حضور دارد، مذاکرات مستقیمی با ایران نداشته و از طریق نمایندگان دیگر اعضای کمیسیون مشترک برجام در این مذاکرات مشارکت می کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: