تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

ترامپ در گردهمایی اوهایو به بایدن تاخت

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در اولین گردهمایی از زمان ترک کاخ سفید، از سیاست‌های مهاجرتی دولت بایدن انتقاد کرده و جمهوریخواهان را ترغیب کرد سال آینده اکثر کرسی‌های کنگره را پس گیرند.

کد خبر: ۹۷۸۰۸
۰۹:۳۲ - ۰۶ تير ۱۴۰۰

ترامپ در گردهمایی اوهایو به بایدن تاخت کنگره جمهوریخواه دموکرات

دیدارنیوز: به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ که به نظر میرسید از بازگشت به جمع هزاران تن از هوادارانش لذت میبرد، بار دیگر ادعای "نادرست" خودش مبنی بر اینکه شکست او در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ آغشته به تقلب بود، مطرح کرد.

ترامپ در سخنرانی روز شنبه خود بار دیگر احتمال نامزدی در انتخابات ۲۰۲۴ را مطرح کرد. او گفت: ما دو بار انتخابات را بردیم و احتمال دارد که برای مرتبه سوم هم برنده شویم. این احتمال هست.

اظهارات ترامپ در حالی مطرح میشود که او در انتخابات ۲۰۱۶ مقابل هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا به پیروزی دست یافت اما در انتخابات ۲۰۲۰ مقابل جو بایدن شکست خورد. اینکه آیا او دوباره در انتخابات شرکت میکند، ممکن است تحت تاثیر نتایج چندین شکایت حقوقی قرار بگیرد.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا در جمع حامیانش فهرستی از شکایات متداول خودش، به ویژه افزایش شمار مهاجران در مرز جنوبی آمریکا را مطرح کرد، مساله‌ای که جمهوریخواهان برای جلب رای به شدت روی آن متمرکز شده‌اند.

ترامپ گفت: میلیون‌ها نفر هستند که به کشور ما می‌آیند. اصلا ما نمیدانیم آنها که هستند. جو بایدن دقیقا عکس کار ما را انجام میدهد.

در حالی که این رئیس سابق کاخ سفید برنامه‌های سیاسی خودش را در هاله‌ای از ابهام نگه داشته است، با لحنی قاطع خطاب به حزبش سخن گفت تا کنترل مجلس نمایندگان و سنای آمریکا را دوباره به دست آورد. او گفت: ما مجلس نمایندگان را پس میگیریم، ما سنا را پس میگیریم و آمریکا را دوباره پس میگیریم و این کار را فورا انجام خواهیم داد.

گرچه ترامپ از زمان شکست در انتخابات در مراسم‌های جمهوریخواهان سخنرانی داشته است، اما گردهمایی او در اوهایو، ایالتی که در ۲۰۲۰ در آن پیروز شد، بازگشت به مراسم‌های مردمی گسترده به شمار می‌آید که برای حمایت دوباره پایگاهش حائز اهمیت است. او در این تجمع، انتخابات ۲۰۲۰ را "دروغ بزرگ" نامید.

ترامپ در این تجمع همچنین به نفع مکس میلر، دستیار سابق کاخ سفید صحبت کرد که قصد دارد علیه آنتونی گونزالس، یکی از آن ۱۰ جمهوریخواه مجلس نمایندگان که بعد از شورش شش ژانویه به استیضاح ترامپ رای مثبت داد، وارد میدان شود.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از اظهاراتش همچنین به ابراز عقیده ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تاخت که از آموزش تئوری‌هایی درباره نژادپرستی دفاع کرده بود. ترامپ گفت: ژنرال‌های ما و آدمیرال‌های ما، اکنون بیش از تمرکز روی دشمنانمان، روی این چیز بی‌معنی تمرکز کرده‌اند.

رئیس جمهوری سابق آمریکا در ادامه، رسانه‌ها را هم از انتقاداتش بی‌نصیب نگذاشت. او همچنین در ادامه انتقاداتش به دولت بایدن گفت: با گذشت پنج ماه، دولت بایدن یک فاجعه تمام و کمال را نشان داده است. به شما گفته بودم.

ترامپ پیش از انتقاد به سیاستهای مهاجرتی بایدن، به ستایش سیاست‌های دولت خودش پرداخت. او به حاضران گفت: ما باید تامین اعتبار این سیاست‌های مهاجرتی بی‌مهابای او متوقف شود و جایگاه مرز جنوبی ما به چیزی که قبلا بود، بازگردد.

رئیس سابق کاخ سفید همچنین از سفر کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا به مرز آمریکا – مکزیک انتقاد کرد و مدعی شد که این سفر پس از آن انجام شد که او گفت میخواهد به این منطقه برود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: