تیتر امروز

با چراغ گرد شهر در پی علی

با چراغ گرد شهر در پی علی

انسان قرن کنونی دستش از دامان علی کوتاه شده و ره گم کرده؛ گویی آدمیت رو به احتضار است و برگشت آن تنها با یاد علی امکان پذیر است. غدیر یادآور آدمیت است؛ آدمیتی که شتابان رو به نیستی می‌رود
ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.

تاثیر جانبی یک دارو در کاهش خطر ابتلا به سرطان

بر اساس مطالعه جدیدی که نتایج مصرف استاتین را برای یک دوره چهار ساله پیگیری کرده است، تجویز دارو‌های استاتین برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی می‌تواند خطر ابتلای آنان را به سرطان و مرگ ناشی از سرطان کاهش دهد.

کد خبر: ۹۷۷۶۴
۱۶:۵۰ - ۰۵ تير ۱۴۰۰

تاثیر جانبی یک دارو در کاهش خطر ابتلا به سرطان

دیدارنیوز ـ این مطالعه که در مجله قلب اروپا (European Heart Journal) منتشر شد، نشان می‌دهد در مقایسه با کسانی که استاتین مصرف نکرده‌اند، کسانی که از این دارو‌ها استفاده می‌کنند، ۱۶ درصد کمتر احتمال ابتلا به سرطان دارند. همچنین احتمال مرگ بر اثر سرطان نیز در کسانی که استاتین مصرف می‌کنند، ۲۶ درصد کمتر است.

تحقیقات قبلی نشان داده است تعداد زیادی از بیماران مبتلا به نارسایی قلب، به سرطان مبتلا می‌شوند.

متخصصان این پدیده را ناشی از عوامل مشترک بین سرطان و نارسایی قلبی می‌دانند که سازمان ملی بهداشت انگلیس آن را ناتوانی قلب در پمپاژ کافی خون در بدن تعریف می‌کند.

این عوامل مشترک، شامل التهاب و برخی زمینه‌های ژنتیکی است.

با این حال، این مطالعه مبتنی بر مشاهده وضعیت بیماران قلبی که بیش از ۸۷ هزار نفر را در هنگ کنگ بررسی کرده است، بزرگ‌ترین تحقیق از این نوع برای بررسی ارتباط مستقیم بین استفاده از استاتین و خطرات مرتبط با پیشرفت سرطان و مرگ ناشی از سرطان در میان بیماران مبتلا به نارسایی قلبی است.

به گزارش ایندیپندنت، استاتین‌ها داروی مهار HMG-CoA ردوکتاز هستند که برای کاهش چربی خون تجویز می‌شود و به کنترل بیماری قلبی و کاهش مرگ و میر افراد مبتلا به بیماری‌های قلب‌وعروق کمک می‌کند. از این دسته از دارو‌ها معمولا برای کاهش کلسترول نیز در درمان بیماران مبتلا به کلسترول بالا استفاده می‌شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: دارو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: