تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

خنثی سازی توطئه سران نظام سابق سودان علیه انقلاب این کشور

کمیته مسئول "برچیدن و ریشه کن کردن" نظام سابق سودان از خنثی کردن تحرکات خطرناک رئیس جمهوری سابق این کشور و سران نظام او در زندان خبر داد.

کد خبر: ۹۷۷۲۹
۱۴:۳۷ - ۰۵ تير ۱۴۰۰

خنثی سازی توطئه سران نظام سابق سودان علیه انقلاب این کشور

دیدارنیوز - به نقل از سایت سودان تریبون، کمیته "برچیدن و ریشه کن کردن" نظام سابق سودان اعلام کرد که طرح برنامه ریزی شده رهبران نظام سابق این کشور و اجرای آن از طریق اقدام مسلحانه در ۳۰ ماه جاری میلادی را خنثی کرده است.
طبق اعلام این کمیته، ۲۰ عدد تلفن همراه از عمر البشیر، رئیس جمهوری سابق سودان و شماری از سران نظام او در زندان "کوپر" در خارطوم کشف و ضبط شد.

وجدی صالح، عضو کمیته مذکور در این باره گفت: این گوشی های همراه در اختیار البشیر، علی عثمان محمد طه و نافع علی نافع، به ترتیب معاون و دستیار سابق البشیر، عبد الرحیم محمد حسین، وزیر دفاع سابق سودان، ابراهیم عندور، عبد الباسط حمزه، کمال عبد اللطیف وعثمان محمد یوسف کبر بوده است.

وی تصریح کرد: از این تلفن‌ها برای برقراری ارتباطات داخلی و خارجی با اعضای گروهی استفاده می شد که پس از سقوط نظام سابق به خارج از کشور فرار کردند.

وجدی صالح ادامه داد: گوشی‌های همراه کشف شده حاوی اطلاعات مهمی در رابطه با طرحی برای ناکام گذاشتن انقلاب سودان است. سرویس‌های امنیتی اطلاعات مهمی را از این تلفن‌ها به دست آورده‌اند که نشان می‌دهد سران نظام عمر البشیر در داخل زندان با تعدادی از کادرهای مخفی فراری و گروه‌های در داخل کشور در ارتباط هستند و برخی از آنها ادعا می‌کنند که طرفداران شورای انتقالی سودان هستند.

صالح افزود: سرویس‌های امنیتی همچنین مراکز انتشار شایعات را در سه کشور تحت نظارت گروه‌هایی از داخل کشور با هدف ترویج علیه دولت انتقالی و نیروهای انقلاب رصد کرده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: