تیتر امروز

سفیر افغانستان در روسیه گفت: طالبان در گفتگوهای صلح قطر دروغ می‌گویند، چون آنها واقعا آماده مذاکرات صلح نیستند و فرصتی را که به آنها در قطر دادیم، از دست داده‌اند.

کد خبر: ۹۷۶۷۸
۱۲:۰۵ - ۰۵ تير ۱۴۰۰

سفیر افغانستان در مسکو: طالبان دروغ می‌گوید

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سید طیب جواد، سفیر افغانستان در روسیه گفت: هیچ شکی نیست که طالبان دروغ می‌گوید. آنها نمی‌توانند به یک توافق بر اساس دستور کار یکساله برسند. آنها به استانبول دعوت شدند اول گفتند که می‌آیند اما بعدش نیامدند.

وی ادامه داد:‌ می‌بینید که طالبان پیشنهادهایی از سوی جامعه بین‌الملل به ویژه دوستانشان در مسکو یا در دوحه را نپذیرفتند. در مسکو، طالبان آماده گفتگو با افغان‌ها نبود آنها فقط در نشست‌های عمومی شرکت داشتند.
این دیپلمات افغان در ادامه افزود: هم دولت مرکزی و هم اپوزیسیون افغانستان آماده گفتگو با هر روش و دستورکاری که طالبان پشنهاد بدهد، هستند چون همه از موضع این گروه شبه نظامی خسته شده‌اند. ما آماده گفتگو هستیم اما گفتگو نمی‌کنیم.

این مقام افغان همچنین گفت، این گروه شبه نظامی آماده ایجاد صلح نیست. سیاست طالبان گفتگو درباره صلح است نه گفتگو برای احیای صلح: "دوحه یک فرصت ویژه بود که آنها از دستش دادند."

هیات‌هایی از مقام‌های کابل و طالبان از سپتامبر گذشته میلادی گفتگوهایی در دوحه، قطر برگزار کرده‌اند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: