تیتر امروز

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.
سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

مذاکرات برای احیای برجام در دولت رئیسی ادامه می‌یابد. رحمن قهرمان‌پور تحلیلگر مسائل سیاسی در مورد سرنوشت برجام می‌گوید ایران و آمریکا هر خواهان توافق هستند اما رسیدن به توافق تنها با با خواست...

۵۰ هکتار از یک منطقه تهران بافت فرسوده است

پیروزحناچی شهردار تهران، معتقد است که «تهران شهری برای همه»، یعنی همه ساکنان آن از خدمات شهری به طور یکسان برخوردار باشند و اقلیت های دینی نیز به همان میزان از امکان ارائه شده استفاده کنند.

کد خبر: ۹۷۵۶۶
۰۹:۵۹ - ۰۴ تير ۱۴۰۰

۵۰ هکتار از یک منطقه تهران بافت فرسوده است

دیدارنیوز: «پیروز حناچی» در آئین بهره برداری از پروژه‌های مدیریت شهری منطقه ۱۴ و بهسازی میدانگاه و مجموعه آرامستان‌های دولاب افزود: امروز یکی از روز‌های زیباست از این جهت که پروژه‌های متفاوتی را افتتاح می‌کنیم و نکته مشترک همه پروژه‌ها نگاه اجتماعی به آن‌ها است؛ نگاهی که برای حل مشکلات شهر راهگشاست و هزینه‌های شهر را کاهش می‌دهد.

وی یادآور شد: شورای شهر اعتبار مناسبی را برای این پروژه‌ها در نظر گرفته است؛ ۲ هزار میلیارد تومان در سال ۹۹ و در سال ۱۴۰۰ بیش از این مقدار اعتبار برای این پروژه‌ها لحاظ شد.

شهردار تهران گفت: امروز بازدیدی از بوستان اجتماعی منطقه ۱۴ داشتیم که در آن مردم نقش محوری را برای حفاظت و حراست دارند؛ برخلاف سایر بوستان‌ها که مردم از دست معتادان متواری و شاکی هستند، در این بوستان معتادان از دست مردم فراری اند و این نتیجه نگاه اجتماعی به شهر است.

وی اظهار امیدواری کرد که دوستان دیگر هم که برای دوره بعد مدیریت را بر عهده می‌گیرند، این مسیر را دنبال کنند و به عقب برنگردیم.

حناچی ادامه داد: بخش دیگری از این پروژه‌ها مربوط به نقاطی از جمله خیابان کرمان است که مدت مدیدی بدون توجه مانده بود و در کمیسیون ماده ۵ تعیین تکلیف شد.

شهردار تهران گفت: افزایش بافت فرسوده، اقدام افتخار آمیزی نیست، اما ۵۰ هکتار از منطقه ۱۴، در شمار بافت فرسوده قرار گرفت تا مردم از تسهیلات و امتیازات پیش بینی شده برای بازسازی و بهسازی این بافت‌ها بهره‌مند شوند.

وی اعلام کرد: همواره توجه به ارزش‌های تاریخی و فرهنگی شهر مدنظر ما بود تا به این طریق شهر را به محلی برای همه مردم تبدیل کنیم؛ تهران شهری برای همه یعنی همه ساکنان آن به طور برابر از خدماتی که ارائه می‌شود، برخوردار شوند و اقلیت‌های دینی نیز در این زمره باشند.

شهردار تهران به ساماندهی آرامستان مسیحیان در محله دولاب اشاره کرد و گفت: این منطقه متروکه که ریشه‌های تاریخی دارد و بسیاری از شخصیت‌ها در آن آرام گرفتند، بازسازی شده و به یکی از جاذبه‌های شهر تبدیل می‌شود.

وی تاکید کرد: یکی از خصوصیات این دوره این بود که عرصه‌های عمومی را گسترش دادیم و امیدواریم که این نگاه ادامه پیدا کند، نگاهی که ضمانت اجرای آن خود مردم هستند.

حناچی با ابراز امیدواری کرد که این مکان مورد قبول هم وطنان مسیحی قرار گیرد و گفت: با توجه به ثبت ملی بودن این مکان و واجد ارزش بودن آن باید متناسب با ارزش‌ها با آن برخورد شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
واحد بازرگانی دیدار