تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

پیشنهاد مرکل و ماکرون برای برگزاری نشست اتحادیه اروپا با پوتین

فرانسه و آلمان خواهان برگزاری جلسه سران اتحادیه اروپا با روسیه هستند. پیشنهادی که یک هفته پس از نشست روسیه و آمریکا در ژنو ارائه می‌شود و برلین آن را "مثالی" برای برقراری روابط با این کشور می‌داند.

کد خبر: ۹۷۵۰۲
۱۱:۱۰ - ۰۳ تير ۱۴۰۰

پیشنهاد مرکل و ماکرون برای برگزاری نشست اتحادیه اروپا با پوتین

دیدارنیوز - به نقل از اسپوتنیک، سفرای فرانسه و آلمان به همتایان خود در اتحادیه اروپا پیشنهاد کردند که در تلاش برای بهبود روابط با روسیه اجلاس اتحادیه اروپا با ولادیمیر پوتین را ترتیب دهند.

یک دیپلمات اروپایی اظهار کرد: ما باید در مورد چگونگی خروج از این مارپیچ منفی بحث کنیم، اما باید متحد به جلو حرکت کنیم. برخی از کشورهای حوزه بالتیک که نگران روسیه هستند می توانند پیشنهاد آلمان و فرانسه را رد کنند.
این جلسه سران که اولین جلسه پس از الحاق کریمه توسط روسیه در سال ۲۰۱۴ خواهد بود، در ادامه دیدار رئیس جمهوران آمریکا و روسیه در ژنو قرار می گیرد که توسط صدراعظم آلمان در کنفرانس مطبوعات مشترک با وزیر امور خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن در برلین مورد استقبال قرار گرفت.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان به خبرنگاران اعلام کرد : ما [آلمان و ایالات متحده]، به اعتقاد من، مبنایی را یافته ایم که ما را متحد می کند تا علاوه بر نشان دادن چالش های ژئوپلیتیکی در جهان، اقدامات مشترک را نیز هماهنگ کنیم. ما با توجه به مکالمه‌ای که بین رئیس جمهور آمریکا و رئیس جمهور روسیه صورت گرفت، این تبادلات را ادامه خواهیم داد. من از این که این گفتگو انجام شده است، استقبال می‌کنم.

وی افزود : علی رغم همه تناقضات موجود در جهان، ما باید به طور دائمی راه‌های گفتگو را حفظ کنیم، مواضع و منافع خود را به وضوح بیان کنیم و سپس ببینیم که راه حل چیست.

پیشنهاد دیپلمات‌های فرانسوی و آلمانی که یک روز قبل از نشست سران اتحادیه اروپا بیان شد، برخی اعضای اتحادیه اروپا را  متحیر کرده است.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: