تیتر امروز

افزایش چند برابری اعتبارات پروژه‌های جاری شهرستان مسجدسلیمان 
با پیگیری‌های علیرضا ورناصری

افزایش چند برابری اعتبارات پروژه‌های جاری شهرستان مسجدسلیمان 

توزیع امتیازات تملک دارایی‌های استانی ۳٪ درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی بر طبق جدول ۵_۱۰ قانون بودجه ۱۴۰۰، با همت و پیگیری‌های علیرضا ورناصری سهم اعتبارات تخصیص شده به شهرستان مسجدسلیمان...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

مذاکرات اوپک پلاس برای افزایش بیشتر تولید نفت

دو منبع آگاه در اوپک پلاس اعلام کردند این گروه سرگرم بحث درباره تعدیل بیشتر محدودیت عرضه از اوت با توجه به بهبود تقاضا و رشد قیمتهاست، اما هنوز هیچ تصمیمی درباره میزان افزایش تولید گرفته نشده است.

کد خبر: ۹۷۲۵۱
۰۹:۲۴ - ۰۲ تير ۱۴۰۰

 اوپک پلاس و تلاش برای افزایش تولید نفت

دیدارنیوز ـ اوپک پلاس از ماه مه تا ژوییه در راستای تسهیل تدریجی محدودیت عرضه‌ای که از سال میلادی گذشته به اجرا گذاشت، ۲.۱ میلیون بشکه در روز به تولیدش اضافه می‌کند. نشست وزیران اوپک پلاس اول ژوییه برگزار می‌شود.

یکی از این منابع آگاه به رویترز گفت: احتمال زیادی وجود دارد که تولید به شکل تدریجی از اوت افزایش پیدا کند با این حال وی خاطرنشان کرد هنوز درباره حجم دقیق افزایش تولید تصمیمی گرفته نشده است.

این مذاکرات به معنای آن است که احتمالا اوپک و روسیه به تفاهم نظری درباره سیاست تولید نفت می‌رسند. مسکو روی افزایش بیشتر تولید برای اجتناب از جهش قیمت‌ها اصرار دارد در حالی که تولیدکنندگان بزرگ اوپک مانند عربستان سعودی فعلا هیچ سیگنالی درباره گام بعدی نداده اند.

با وجود انتظار برای بازگشت نفت ایران به بازار، تولیدکنندگان روسیه اوت را فرصت خوبی برای تسهیل بیشتر محدودیت عرضه می‌دانند، زیرا بازار دچار کمبود عرضه شده است. یک منبع روسی گفت: محدود ماندن تولید نفت آمریکا هم زمینه را برای تسهیل محدودیت عرضه اوپک پلاس تقویت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت نفت روز سه شنبه پس از این که برای نخستین بار از آوریل سال ۲۰۱۹ به بالای ۷۵ دلار در هر بشکه صعود کرد، تحت تاثیر خبر مذاکرات اوپک پلاس عقب نشینی کرد، اما دورنمای مثبت تقاضا از قیمت‌ها پشتیبانی کرده است.

وزیران اوپک پلاس اوایل ماه میلادی جاری دیدار کردند، اما تغییری در توافق ندادند و پیش بینی خود از رشد تقاضا برای نفت در سال میلادی جاری را بدون تغییر حفظ کردند.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک در دیدار کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس در اوایل ژوئن اظهار کرده بود: پیش بینی‌ها برای نفت تا حدود زیادی نسبت به دیدار قبلی وزیران این گروه بدون تغییر مانده و انتظار می‌رود تقاضا برای نفت امسال به طور متوسط شش میلیون بشکه در روز معادل شش درصد رشد کند و به حدود ۹۶.۵ میلیون بشکه در روز برسد.

آژانس بین المللی انرژی همزمان با صعود قیمت نفت به بالاترین حد سه سال گذشته، از تولیدکنندگان اوپک پلاس خواسته است شیر‌های نفت خود را باز کنند. بانک آمریکایی گلدمن ساکس اخیرا برآورد کرده که بازار نفت همچنان دچار کمبود عرضه به میزان سه میلیون بشکه در روز است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: اوپک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: