تیتر امروز

با چراغ گرد شهر در پی علی

با چراغ گرد شهر در پی علی

انسان قرن کنونی دستش از دامان علی کوتاه شده و ره گم کرده؛ گویی آدمیت رو به احتضار است و برگشت آن تنها با یاد علی امکان پذیر است. غدیر یادآور آدمیت است؛ آدمیتی که شتابان رو به نیستی می‌رود
ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.

واکسیناسیون ۲ گروه سنی دغدغه اصلی وزارت بهداشت/ رئیسی: نگران دانش‌آموزان هستیم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ارتباط با روند واکسیناسیون سالمندان، گروه‌های آسیب‌پذیر و دانش‌آموزان توضیحاتی ارائه داد.

کد خبر: ۹۷۱۶۶
۱۳:۰۳ - ۰۱ تير ۱۴۰۰

 رئیسی نگران دانش‌آموزان هستیم

دیدارنیوز ـ دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا امروز در نشست ستاد کرونای استان تهران گفت: نیاز ما به واکسن برای سه چهار هفته پیش رو است و دست ما در این مدت سه چهار هفته بسته است.

وی افزود: هدف نخست ما در برنامه واکسیناسیون، افراد ۷۰ سال به بالا برای تزریق دوز دوم است و همچنین افراد ۷۰ سال به بالا که جامانده اند.

رئیسی ادامه داد: از امروز ۱۵ هزار دوز واکسن به دانشگاه شهید بهشتی و ۱۱ هزار دوز نیز به هر کدام از دانشگاه‌های تهران و ایران تحویل می‌شود و انتظار داریم بعد از آن تمام کمبود‌ها را در بحث واکسیناسیون ۷۰ سال به بالا به ما بدهید تا هر آنچه در این خصوص کم دارید، جبران شود.

وی گفت: پیشنهاد من این است که دیگر اسپوتنیک تحویل نگیریم چرا که اگر بگیریم باید دوز یک و دو را با هم تحویل بگیریم، در غیر این صورت کار خراب می‌شود.

رئیسی افزود: بحث واکسیناسیون تهران خیلی مهم است. باید مراکز تجمیعی را برای تزریق واکسن جامعه هدف با همان مقدار واکسنی که توزیع می‌شود سریع بازگشایی و شروع کنیم تا معطلی پیش نیاید.

وی ادامه داد: اکنون دو موضوع اصلی پیش رو داریم یکی واکسیناسیون افراد سالمند و دیگری گروه‌های آسیب پذیر است که باید واکسیناسیون آن‌ها انجام شود.

رئیسی گفت: همچنین واکسیناسیون افراد بالای ۵۰ سال که ۸۶ درصد بیماری‌های زمینه‌ای را دارند در اولویت قرار گیرد. البته واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال هم برای ما خیلی مهم است و نباید از آن غافل شویم. چرا که بحث بازگشایی مدارس را پیش رو داریم و مسلماً مدارس خیلی آسیب بالایی دارند و بازگشایی مدارس دغدغه خیلی بزرگی است.

وی افزود: ما در این خصوص نیازمند یک بسته هستیم و معلمان را باید واکسینه کنیم و همچنین رانندگان سرویس مدارس نیز باید واکسینه شوند و والدین نیز آموزش‌های لازم را ببیند، اما باید توجه داشته باشیم زیرساخت‌های ما خیلی مناسب نیست.

رئیسی گفت: کاش ۱۰ تا ۱۲ میلیون دوز واکسن از چین برای دانش‌آموزان می‌خریدیم. اگر هم ۱۰ میلیون شدنی نبود حداقل ۵ میلیون نیاز داریم تا دانش آموزان در معرض خطر و آسیب پذیر را واکسینه کنیم و مدارس را باز کنیم و در واقع اصل را بر بازگشایی مدارس بگذاریم. کما اینکه در آمریکا و کانادا دانش آموزان واکسینه می‌شوند.

وی ادامه داد: افراد ۵۰ سال به بالا و زیر ۱۸ سال دغدغه بعدی ما هستند و درباره افراد ۲۰ سال به بالا و ۴۰ سال به بالا خیلی دغدغه نداریم. البته بیماری‌های زمینه‌ای جز اولویت‌ها است، اما از عدم بازگشایی مدارس خیلی آسیب دیده‌ایم.

رئیسی افزود: برای افراد ۶۵ سال به بالا یک میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن نیاز داریم که یک میلیون آن باید با واکسن برکت و ۸۰۰ هزار تا نیز با واکسن وارداتی انجام شود. اما ۶۰ تا ۶۵ سال عدد بالایی است و بالای ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن برای این‌ها نیاز داریم؛ بنابراین بهترین راه این است که به جای ۵ سال (فاصله سنی) دو سال به دو سال فراخوان داده شود.

وی گفت: توصیه من این است که مراکز تجمیعی را زیاد کنیم و جا‌هایی که تراکم جمعیت دارند، نیرو‌ها را بیشتر کنیم.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: