تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

واکنش کوشنر در اوایل پاندمی کرونا: "همه ما تا ژوئن خواهیم مُرد

کتابی جدید مدعی است که داماد رئیس جمهور سابق آمریکا اوایل پاندمی کرونا پیش بینی‌های وحشتناکی را بر سر یکی از معاونین وزیر بهداشت وقت، فریاد زده است.

کد خبر: ۹۷۱۴۶
۱۲:۱۶ - ۰۱ تير ۱۴۰۰

واکنش کوشنر در اوایل پاندمی کرونا:

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ظاهرا در مارس ۲۰۲۰ میلادی هنگامی که "رابرت کادلک"، معاون وزیر بهداشت آمریکا در امور آمادگی و پاسخگویی به جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا که مشاور ارشد دولت او هم بود، می‌گوید که سفارش ۶۰۰ میلیون ماسک صورت تا ماه ژوئن تحویل داده نمی‌شوند، کوشنر به شدت خشمگین و عصبانی می‌شود.

ظاهرا کوشنر با فریاد می‌گوید "تو خیلی احمقی! همه ما تا ژوئن می‌میریم!" و سپس خودکار خود را به طرف دیوار پرتاب می‌کند.

این ادعاها در کتابی جدید تحت عنوان "سناریو کابوس: نگاهی به پاسخ دولت ترامپ به پاندمی کرونا که تاریخ را تغییر داد" مطرح شده‌اند. این کتاب جدید توسط "یاسمین ابوطالب" و "دامین پلاتا"، دو روزنامه‌نگار روزنامه واشنگتن پست نوشته شده است.
با وجود افشاگری‌های مداوم مقامات کاخ سفید به رسانه‌ها در جریان چهار سال ریاست جمهوری ترامپ، این رویداد ادعا شده تاکنون گزارش نشده بود.
نقش کوشنر در کاخ سفید عمدتا بر خدمت به عنوان نماینده ویژه ترامپ در خاورمیانه متمرکز بود. برنامه ترامپ در ژانویه ۲۰۲۰ تحت عنوان "معامله قرن" برای توافق صلح میان اسرائیل و فلسطین توسط کوشنر طراحی شده بود و کوشنر تابستان همان سال در مذاکرات برای عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل نقش مهمی ایفا کرد.

در همین حال، کوشنر ریاست "دفتر نوآوری آمریکا" را که توسط ترامپ تاسیس اما توسط جانشینش یعنی جو بایدن برچیده شد، برعهده داشت.

یکی دیگر از ادعاهای عجیب مطرح شده در این کتاب این است که ترامپ سوال کرده بود که به منظور جلوگیری از گسترش پاندمی کووید ۱۹ آیا ممکن است افراد مبتلا به ویروس کرونا به پایگاه نیروی دریایی در خلیج گوآنتانامو در خاک کوبا منتقل شوند؛ جایی که در آن مظنونین در جنگ با ترور ۲۰ ساله همچنان بدون دادگاهی زندانی هستند!


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: