تیتر امروز

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم
«دیپلمات»؛ برنامه هفتم

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محسن روحی صفت، مسئول پیشین ستاد پشتیبانی افغانستان در وزارت امور خارجه میهمان هفتمین برنامه...

 سنگین‌ترین بخش تحریمی ایران در یک قدمی لغو شدن‌

دولت جو بایدن آماده می شود تا سختگیرانه ترین بخش تحریم ها علیه ایران را لغو کند. این ادعای سناتور پت تومی یک سناتور جمهوری خواه مطرح کرده است.

کد خبر: ۹۶۸۵۰
۱۴:۲۸ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

 سنگین ترین بخش تحریمی ایران در یک قدمی لغو شدن

دیدارنیوز - روزنامه واشنگتن فری‌بیکن در گزارشی به موضوع تحریم های ایران و مساله احیای برجام پرداخت و نوشت، سناتور پت تومی یکی از سناتورهای عالی‌رتبه جمهوری‌خواه در کمیته بانکداری، مسکن و امور شهری پس از بررسی اقدامات وزارت خزانه‌داری برای برداشتن تحریم‌های ایران ادعا کرده است که دولت بایدن در حال آماده شدن برای تحریم‌های ابزارهای کلیدی تأمین مالی تروریسم ایران است.

وی که از صلاحیت قانونی بررسی اقدامات وزارت خزانه‌داری برخوردار است، از دولت بایدن خواسته تا اسناد داخلی مرتبط با تصمیم قریب‌الوقوع جهت لغو شدیدترین نظام تحریم‌ها در تاریخ ایالات متحده را منتشر کند.

تومی معتقد است دولت ایالات متحده در نظر دارد تا تحریم‌های بانک مرکزی و شرکت ملی نفت ایران را حذف کند که این دو مرکز توسط دولت ترامپ به بهانه‌های واهی تأمین مالی عملیات تروریستی جهانی تهران در لیست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

کارشناسان معتقدند که انتظار می رود جو بایدن پیش از تحویل دولت از حسن روحانی به سید ابراهیم رئیسی به برجام بازگشته و از خطر مواجهه با دولت سختگیر بعدی اجتناب خواهد کرد. دولتی که به احیای برجام با منطق کنونی تن نمی دهد و با آن مخالف است. البته اگر نظام تصمیم سازی در ایران با این حرکت دولت روحانی موافق نباشد توان جلوگیری از احیای توافق یکجانبه برجام در ۴۵ روز آینده را دارد.

منبع: تحریریه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
0
1
توهم زیبایی است ولی همه میدانند دولت جنایتکار آمریکا برای رفع تحریم باید تائید مجلس های خود را داشته باشد وگرنه در بهترین حالت فقط میتواند تعلیق 3 ماهه کند و بعد اگر مایل بود آن را تمدید کند که در عمل یعنی هیچ. کمی ساده نباشیم و فکر کنیم و بعد خبری را منتشر کنیم .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
0
0
تحریم رو هم بردارن این روحانی کلید ساز این چند روز پدر مردم رو در میاره
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر