تیتر امروز

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن
افاضات اضافه

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت به رابطه خاص بین عوام و خواص و علاقمندان به خواصیت پرداخته و شعر جالبی سروده است.
مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی
آخرین مناظره انتخاباتی در برنامه زاویه دیدارنیوز، + گزارش عکس

مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی

مناظره آخر؛ در برنامه زاویه دیدارنیوز دو فعال سیاسی از دو جریان شناخته شده کشور درباره جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی و انتخابات و همچنین دلایل خود در مورد مشارکت یا عدم مشارکت بحث و گفت‌وگو...
نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود
دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی در برنامه رکن سه دیدارنیوز+ گزارش عکس

نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود

در دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره شورای نگهبان، نظارت استصوابی، فهرست روزنه‌گشایی اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، انتخابات مجلس دوازدهم و آینده ایران صحبت کردیم.

انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰؛ نتایج پایانی

با اعلام نتایج پایانی انتخابات توسط وزیر کشور، طی یک مشارکت ۴۸.۸ درصدی، ابراهیم رئیسی با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۸ هزار رای معادل ۶۱.۹ درصد آرا به عنوان رئیس دولت سیزدهم برگزیده شده است.

کد خبر: ۹۶۵۴۵
۰۰:۴۹ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰؛ گزارش لحظه به لحظه انتخابات 1400 شورای نگهبان نتایج نهایی رئیسی همتی قاضی زاده هاشمی محسن رضایی 48.8 درصد مشارکت

دیدارنیوز _ سرویس سیاسی: با پایان زمان رای گیری حالا همگان منتظر اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ هستند. آخرین نتایج را با ما در دیدار پیگیری کنید.

 

۱۷:۱۵: بر اساس اعلام وزیر کشور، نتایج نهایی انتخابات به شرح زیر است:
مجموع آرا مأخوذه، ۲۸۹۳۳۰۰۴ معادل ۴۸.۸ درصد مشارکت
تعداد آرا ابراهیم رئیسی: ۱۷۹۲۸۳۴۵ ـ معادل ۶۱.۹ درصد آرا
تعدادآرا  محسن  رضایی  میرقائد: ۳۴۱۲۷۱۲  ـ معادل ۱۱.۷ درصد آرا
تعداد آرا عبدالناصر همتی: ۲۴۲۷۲۰۱ معادل ـ ۸.۳ درصد آرا
تعداد آرا امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی: ۹۹۹۷۱۸ ـ معادل ۳.۴ درصد آرا
تعداد آرا باطله: ۳۷۲۶۸۷۰ ـ معادل ۱۲.۸ درصد آرا

 

۱۱:۰۰: اولین اعلام رسمی نتایج از سوی ستاد انتخابات کشور: از حدود ۹۰ درصد آرا، معادل حدود ۲۸ میلیون رأی:
سید ابراهیم رئیسی بیش از ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رای
محسن رضایی بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار رای
عبدالناصر همتی حدود دو  میلیون و ۴۰۰
امیرحسین قاضی زاده هاشمی حدود یک میلیون رأی
گفتنی است، اگرچه سخنگوی ستاد انتخابات کشور آماری از آرای باطله اعلام نکرد، اما محاسبات حاکی از این است که تا به اینجا آرای باطله چیزی حدود ۴ میلیون است.

۱۰:۵۰: محسن رضایی، عبدالناصر همتی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، سه رقیب انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی، پیروزی در انتخابات را به او تبریک گفتند. گفتنی است، در پیام تبریک همتی که در صفحه اینستاگرام او منتشر شده است، ابراهیم رئیسی سیزدهمین رئیس‌جمهور ایران خوانده شده است، گافی که کاربران شبکه‌های مجازی به آن توجه کردند. گفتنی است ابراهیم رئیسی، هشتمین رئیس‌جمهور ایران و رئیس دولت سیزدهم است.

۰۷:۳۹: خبر غیررسمی که دیدار به صورت مستقل قادر به تایید آن نیست. از مجموعه ۲۶ میلیون و ۴۰۶ هزار رای شمارش شده:

ابراهیم رییسی: ۱۶ میلیون و ۵۰۷ هزار رای

آرای باطله: ۳ میلیون و ۳۶۶ هزار رای

محسن رضایی:۳ میلیون و ۹۵ هزار رای

عبدالناصر همتی: ۲ میلیون و ۲۳۱ هزار رای

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی: ۹۱۱ هزار رای


بیشتر بخوانید: دولت ابراهیم رئیسی ؛ پتانسیل‌ها و چالش‌ها


۰۵:۴۴: خبر غیررسمی که دیدار به صورت مستقل قادر به تایید آن نیست. از مجموعه ۲۴ میلیون رای شمارش شده و ۲۹ میلیون رای ماخوذه:

ابراهیم رییسی: ۱۵ میلیون رای

آرای باطله: ۳ میلیون رای

محسن رضایی: ۲.۸ میلیون رای

عبدالناصر همتی: ۲ میلیون رای

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی: ۸۵۰ هزار رای

۰۵:۰۸: خبر غیررسمی که دیدار به صورت مستقل قادر به تایید آن نیست. از مجموعه ۲۲ میلیون رای شمارش شده و ۲۹ میلیون رای ماخوذه:

ابراهیم رییسی: ۱۴میلیون رای

آرای باطله: ۲.۸ میلیون رای

محسن رضایی: ۲.۷ میلیون رای

عبدالناصر همتی: ۱.۸ میلیون رای

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی: ۷۵۰هزار رای

۰۴:۵۴: خبر غیر رسمی که دیدار به صورت مستقل قادر به تایید آن نیست: از مجموع ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار رای شمارش شده:

۱۲ میلیون ۳۳۰ هزار رئیسی

۲ میلیون ۴۹۳ هزار باطله

۲ میلیون ۳۰۰ هزار رای رضایی

۱ میلیون ۶۰۰ هزار رای همتی

 ۶۶۸ هزار رای قاضی‌زاده هاشمی

 

۴:۱۸: خبر غیر رسمی که دیدار به صورت مستقل قادر به تایید آن نیست: از مجموع حدود ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار آرای ماخوذه در سراسر کشور:

سید ابراهیم رئیسی ۹ میلیون

محسن رضایی ۲ میلیون‌ ۱۰۰ هزار

عبدالناصر همتی ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۳۰۰ هزار

آرای باطله ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار

۳:۵۸: رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: علیرغم مشکلات ناشی از کرونا، میزان مشارکت مردم استان قزوین از ۵۰ درصد فراتر رفت.

۳:۵۳: غیر رسمی: میزان مشارکت استان‌ها:

نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰؛ گزارش لحظه به لحظه

۳:۵۰: استاندار آذربایجان شرقی میزان مشارکت مردم استان در انتخابات ۲۸ خرداد را تا ساعت ۲۴ نزدیک به ۴۴ درصد اعلام کرد.

۳:۴۷: رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان گفت: بیش از یک میلیون و ۲۵۳ هزار نفر نسبت به اخذ تعرفه در استان اقدام کرده اند که نشان دهنده مشارکت ۵۶ درصدی است.

۳:۴۷: دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: بالغ بر ۵۴ درصد واجدان شرایط رای دادن در استان تا ساعت یک بامداد امروز شنبه در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند.

۳:۳۴: خبر غیر رسمی که دیدار به صورت مستقل قادر به تایید آن نیست: نتایج غیررسمی از مجموع ۱۳.۸ میلیون ماخوذه در سراسر کشور:

رئیسی: ۸.۵ میلیون
باطله: ۱.۹ میلیون
رضایی: ۱.۸ میلیون
همتی: ۱.۲ میلیون
قاضی‌زاده: ۰.۴ میلیون

۳:۳۲: نماینده همتی به نقل از وزیر کشور: هنوز شمارش آرا و تجمیع آنها صورت‌ نگرفته که یک کاندیدایی ادعایی کند.

جهانبخش خانجانی نماینده عبدالناصر همتی گفته این نامزد زیاست‌جمهوری که به وزارت کشور رفته بود این وزارتخانه را ترک کرده است. او قصد همتی را «برای عرض خسته نباشید به وزیر» اعلام کرد.

او درباره نامه منتشر شده منسوب به رئیس ستاد رییسی هم گفته «نامه نامناسبی است و اکنون خدمت وزیر کشور بودیم و ایشان فرمودند که سعی می‌کنیم با رعایت مقررات این انتخابات را پیش ببریم و نه هنوز شمارش آرا و نه تجمیع آنها صورت گرفته‌ است که یک کاندیدایی ادعایی کند. این حرف‌ها و رفتارها ناپخته و نادرست است».

۳:۲۹: دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: بالغ بر ۵۴ درصد واجدان شرایط رای دادن در استان تا ساعت یک بامداد امروز شنبه در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند.

۳:۲۷: میانگین مشارکت مردم خراسان رضوی در انتخابات به بالای ۵۴ درصد رسید؛ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اعلام پایان مهلت رأی‌گیری، وضعیت آخرین آمار انتخابات خراسان رضوی را تشریح کرد و از آغازشمارش آرا در این استان خبر داد.

۳:۲۷: رئوفی رییس ستاد انتخابات هرمزگان: مشارکت هرمزگانی ها تا ساعت ۲ بامداد به ۵۸ درصد رسید.

۳:۲۴: استاندار گلستان با اعلام پایان مهلت قانونی برگزاری رای‌گیری گفت که انتخابات ۱۴۰۰ در این استان با مشارکت ۶۱ درصدی مردم به پایان رسید.

ساعت ۳:۲۴: رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اشاره به پایان روند انتخابات در استان گفت: ۴۶ درصد جمعیت واجدین شرایط استان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کردند.

ساعت ۰۳:۰۴: خبر غیر رسمی که دیدار به صورت مستقل قادر به تایید آن نیست: نتایج غیررسمی از مجموع ۶،۶۲۰،۰۰۰ آرای ماخوذه در سراسر کشور:
سید ابراهیم رییسی ۴,۸۰۰,۰۰۰
‏محسن رضایی ۹۰۷,۰۰۰
آرای باطله ۸۲۰,۰۰۰
‏عبدالناصر همتی ۵۴۷,۰۰۰
‏ امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۱۸۴,۰۰۰

ساعت ۰۲:۴۸: سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: میزان مشارکت اعلام شده توسط نمایندگان نامزد‌ها را نه تایید و نه رد می‌کنیم.

ساعت ۰۲:۳۲: دبیر ستاد انتخابات کشور: انتخابات تا ساعت ۲ تا طول کشیده و ممکن است یکی دو ساعت دیگر هم در برخی شعب ادامه داشته باشد، بنابراین ممکن است اعلام نتایج هم با تاخیر انجام شود. به محض تجمیع آرا، نتایج اعلام می‌شود. برداشت من این است که مشارکت بیشتر از انتخابات مجلس یازدهم است.

ساعت ۰۲:۳۱: طلاعیه شماره ۳۱ ستاد انتخابات کشور: مسئولان شعب همه رای دهندگان را به درون شعبه هدایت و پس از بستن درب شعبه نسبت به اخذ رای اقدام کنند.

ساعت ۰۲:۲۸: سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کرده است که تا زمانی که مردم در شعب رای گیری حضور داشته باشند شمارش آرا ادامه خواهد داشت.

ساعت ۰۲:۱۵: جهانبخش خانجانی نمانیده عبدالناصر همتی در وزارت کشور اعلام کرده است که میزان مشارکت در انتخابات تا ساعت ۲ بامداد حدود ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار رای است.

ساعت ۰۲:۱۴: در شعبه‌های رای گیری بسته شده است.

ساعت ۰۱:۴۲: هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان در توییتی اعلام کرده است که تا زمانی که مراجعه کننده وجود دارد رای گیری باید ادامه یابد. روشن نیست که آیا این نظر شورای نگهبان است یا نظر شخصی او.

ساعت ۰۱:۳۴: بنا بر گزارش‎‌ها رای‌گیری در تهران در شعب نارمک، پیروزی، دانشگاه الزهرا، خیابان ایران زمین، شهرک غرب، مسجد امام حسین، حسینیه ارشاد و اتوبان شهید باکری - تقاطع همت و آصف بعد از پروانه ادامه دارد. این روند تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد داشت.

ساعت ۰۱:۲۸: عبدالناصر همتی برای پیگیری برخی شکایات به وزارت کشور رفته است.

ساعت ۰۱:۱۱: خبر‌های ضد و نقیض بسیار زیادی از میزان آرا نامزد‌ها در شهر‌های کوچک و روستا‌ها در حال انتشار است. این خبر‌ها به هیچ عنوان قابل تایید نیستند.

ساعت ۰۱:۱۰: مشاهدات میدانی خبرنگار دیدار حکایت از تداوم رای گیری در برخی از حوزه‌های رای گیری در تهران دارد. بنا بر اعلام وزارت کشور این روند تا ساعت ۲ بامداد قابل تداوم است.

ساعت ۰۰:۰۰: مهلت رسمی رای گیری به پایان رسیده است. سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرده است: براساس هماهنگی‌هایی که انجام شده تا ساعت ۱۲ شب می‌توانیم پیش برویم و بعد از آن هم اگر افرادی در شعبه باشند که برای رای دادن آمده باشند اما هنوز موفق نشده باشند، درهای شعبه‌ها را خواهیم بست و رای‌گیری افرادی که درون شعبه هستند را حداکثر تا ساعت ۲ بامداد انجام می‌دهیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی : ۱
غیر قابل انتشار : ۱
ایران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
9
13
بعضی از تهرانی ها نشون دادن شعور سیاسی بالایی ندارن
توجه داشته باشین بعضی هاشون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
13
2
انقدر آرا رو باطل کردن که رییسی بیاد زیر 18 میلیون سال 92 که روحانی رای آورد. مگه میشه 3میلیون رای باطله؟ سال ۸۸ که 40 میلیون مشارکت کردن 600هزار رای باطل شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
عزیز من خیلیا برای اینکه شناسنامه شون مهر بخوره رفتن و یه چیزی نوشتن ، خوب اونا هم می شه باطله دیگه
این چه حرفیه آخه
اگه رییسی بدون رقیب زیر 20 میلیون بیاره واقعا زشته خیلی زشته
علی نجفی کانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
15
7
برای تهرانی های مؤمن و ولایتمدار و دوستار امنیت تشکر ولی برای بعضی ازمفتخرا و سک بازان و مرفهین بی درد متاسفم
دموکرات ترین باش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
1
5
آرا رو کسی باطل نمیکنه بلکه اون رای دهنده عزیز یا سفید انداخته یا مطلب و نام غیر مرتبط نوشته که اونم تقریبا قابل پیش بینی بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
0
1
آخه چقدر میخواید کاری باهاتون کنن تا رای ندید همین مونده که بکشن و بس رای اولی هایی که دادن آخه قراره آینده نداشته باشیم رای دادید؟ ما که ندادیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
5
3
همتی باید رئیس جمهور بشه
میم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
0
0
چطور 31 میلیون حساب کردید؟ کل آرای چهار نماینده حدود 24 میلیون میشه، 4 میلیون هم باطله میشه 28 میلیون!! میشه 48 درصد مشارکت حدودا با آرای باطله
مردم شریف
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
0
3
بهترین واکنش به وضع موجود فقط آرای تهران.
انتخابات یعنی داشتن حق انتخاب.
داشتن حق انتخاب شامل رای ندادن هم میشه.
احترام بگذاریم به همدیگر چه رای داده چه نداده.
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی