تیتر امروز

ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه؛ خاورمیانه پشت حصار!
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۱) + فایل صوتی

ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه؛ خاورمیانه پشت حصار!

در یازدهمین شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی رضا قنبری به سراغ موضوع بحث‌برانگیز هفته‌های اخیر یعنی ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه پرداخته است. انگیزه‌های دولت ترکیه و مختصات این دیوار چیست؟
سخنگوی سازمان ثبت احوال:

احراز هویت رای دهندگان تا پایان ساعت اخذ رای انجام می‌شود

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در انتخابات پیش رو تا پایان ساعت اخذ رای احراز هویت رای دهندگان انجام خواهد شد و مردم با اطمینان خاطر می‌توانند در طی زمان برگزاری انتخابات برای مشارکت در این امر اقدام کنند.

کد خبر: ۹۶۲۷۹
۱۱:۰۸ - ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

احراز هویت رای دهندگان تا پایان ساعت اخذ رای انجام می‌شود

 

دیدارنیوز: سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال  افزود: ادارات سازمان ثبت احوال در سراسر کشور در روز برگزاری انتخابات (جمعه ۲۸خرداد) تا پایان زمان اخذ رای فعال است و به تمامی استعلام‌های احراز هویت پاسخ می‌دهد.

وی ادامه داد: از ابتدای برگزاری ستاد انتخابات با دستور وزیر کشور، ستاد انتخابات نیز در سازمان ثبت احوال تشکیل و تمام تمهیدات لازم بری برگزاری انتخابات با توجه به وظایف محول به این سازمان اندیشیده شد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: سازمان ثبت احوال، برابر با قانون، عضو ثابت ستاد انتخابات کشور است و با اعلام شروع فعالیت این ستاد، ستاد انتخابات این سازمان نیز در تهران و دیگر استان‌ها راه اندازی شد.

ابوترابی با بیان اینکه همراه داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی برای شرکت در انتخابات روز جمعه ۲۸ خرداد ماه الزامی است، تاکید کرد: در انتخابات پیش رو همراه داشتن اصل شناسنامه و دانستن شماره ملی ضروری است، اما همراه داشتن کارت ملی ضرورتی ندارد و افراد فقط باید کد ملی خود را بدانند.

وی ادامه داد: براساس اعلام ستاد انتخابات کشور در مجموع در مراکز ۲۴ استان در کشور انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: تقریبا همه ایرانیان کد ملی خود را می‌دانند، اما چنانچه فردی برای شرکت در انتخابات پیش رو کد ملی خود را نمی‌داند یا به خاطر ندارد می‌تواند از طریق دفاتر پیشخوان دولت و همچنین از طریق دفاتر ثبت احوال که در روز پنجشنبه ۲۷ خرداد ماه در ساعات اداری و دفاتر ثبت احوال تا پایان زمان اخذ رای فعال هستند، کد ملی خود را دریافت کند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در تلاشیم تا زمینه حضور حداکثری هموطنان را در انتخابات پیش رو مهیا کنیم و هیچ هموطنی به خاطر نداشتن اوراق هویتی از شرکت در انتخابات محروم نمی‌شود.

وی افزود: همه مقدمات برای شرکت در انتخابات برای همه اتباع ایرانی فراهم و تمهیدات مورد نیاز در برگزاری انتخابات اندیشیده شده است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۲۸ خرداد ماه برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
واحد بازرگانی دیدار