تیتر امروز

ایران امسال حاجی ندارد

سرپرست حجاج ایرانی گفت: معاون وزیر حج عربستان در تماس تلفنی با رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان اعلام کرد شماری از زائران کشور‌های خارجی که مقیم عربستان هستند، می‌توانند در مراسم حج شرکت کنند و حضور زائران خارج عربستان برای هیچ کشوری امکان‌پذیر نیست.

کد خبر: ۹۵۸۰۹
۲۰:۵۵ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

ایران امسال حاجی ندارد

دیدارنیوز ـ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی امروز با اشاره به تصمیم عربستان در مورد حج تمتع سال جاری گفت: متاسفانه امسال هم زائران خارجی ِ بیت‌الله الحرام از انجام مناسک حج تمتع محروم شدند و عربستان اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا این مراسم را با ظرفیت محدود و تنها با حضور ۶۰ هزار زائر برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه معاون وزیر حج عربستان در تماس تلفنی با رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان اعلام کرد شماری از زائران کشور‌های خارجی که مقیم عربستان هستند می‌توانند در مراسم حج شرکت کنند و حضور زائران خارج عربستان برای هیچ کشوری امکان‌پذیر نیست، افزود: عربستان همچون سال گذشته درخصوص اعلام حج و شیوه برگزاری آن بسیار تعلل کرد. در حالی که می‌توانست به صورت محدود زائران را از کشور‌های خارجی بپذیرد.


بیشتر بخوانید: زمان اعلام نتایج قرعه کشی سایپا شنبه ۲۲ خرداد+ لینک اسامی برندگان سایپا


حجت‌الاسلام و المسلمین نواب با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای اعزام زائران به حج امسال تمامی تمهیدات لازم را پیش‌بینی کرده یا انجام داده بود، گفت: عربستان بدون نظرخواهی از کشور‌های اسلامی و بدون پاسخ دادن به درخواست این کشورها، امسال نیز همچون سال گذشته، حج را به زائران کشورش یا افراد مقیم این کشور محدود کرد و از آنجا که هیچ ایرانی‌ای در عربستان زندگی نمی‌کند و سفارت ما در این کشور تعطیل است، حج امسال بدون حضور حجاج ایرانی برگزار می‌شود.

برچسب ها: حج و زیارت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: