تیتر امروز

نگرانی اصلی بیماران خاص، اشتغال است
بیماران تالاسمی، هموفیلی و ام‌اس نیاز به حمایت دولت دارند

نگرانی اصلی بیماران خاص، اشتغال است

کانون هموفیلی اعلام کرد ۸۰ تا ۹۰ درصد از ۱۳ هزار بیمار هموفیلی کشور را آقایان تشکیل می‌دهند که اغلب به دلیل معلولیت‌های جسمی قادر به کار کردن نیستند، در صورتی که عموما سرپرست خانواده‌اند. این...
احیای برجام در هاله‌ای از ابهام در دولت رئیسی

احیای برجام در هاله‌ای از ابهام در دولت رئیسی

دولت ابراهیم رئیسی به زودی کار خود را شروع می‌کند، در حالی که هنوز تکلیف پرونده احیای برجام نامشخص است. غرب نگران رویکرد دولت جدید ایران است و اسرائیل نیز در این بین سعی در برهم زدن کل مذاکرات...
مهاجرت کرونا از جنوب به شرق؛ صدای آژیر خطر در مشهد
مردم مشهد در گفتگو با دیدار از وضعیت این شهر گفتند

مهاجرت کرونا از جنوب به شرق؛ صدای آژیر خطر در مشهد

کووید ۱۹ شهر به شهر در خراسان رضوی در حال جولان دادن است و در زمان کوتاه رنگ شهر‌ها را از نارنجی به قرمز تبدیل کرد، تا جاییکه دو روزی است که آتش نشانی شهر مشهد با به صدا در آوردن آژیر خطر مهر...

سبحانی‌نیا: امیدواریم مناظره سوم در جلب مشارکت تاثیرگذار باشد

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: از روز ۲۰ خرداد مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی شوراهای شهر و روستا آغاز می‌شود و امیدواریم این امر به ایجاد شور انتخاباتی در شهرهای مختلف کمک کند.

کد خبر: ۹۵۳۳۸
۰۹:۱۳ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۰

سبحانی‌نیا: امیدواریم مناظره سوم در جلب مشارکت تاثیرگذار باشد

دیدارنیوز - حجت الاسلام و المسلمین حسین سبحانی‌نیا با اشاره به راهکارهای افزایش مشارکت در انتخابات اظهار کرد: نقش صداوسیما در این زمینه برای فرصت‌دهی به کاندیداها جهت ارائه برنامه و نیز برگزاری مناظره‌ها اهمیت بسیاری دارد. البته مناظره اول و و دوم چندان نقشی در این زمینه ایفا نکرد و آنطور که انتظار می‌رفت منجر به افزایش مشارکت نشد.
وی افزود: اما به هرحال امیدواریم مناظره سوم و پایانی این تاثیرگذاری را داشته باشد و به جلب مشارکت مردم در انتخابات کمک کند.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به انتقادات مطرح شده از شیوه برگزاری مناظره‌ها اظهار کرد: البته در چگونگی برگزاری مناظره‌ها نیز انتقاداتی مطرح شده و حتی خود کاندیداها نیز به این شیوه معترض بوده‌اند. اینکه طراحی سوالات چگونه باشد و اینکه فرصت پاسخگویی به این سوالات چقدر کوتاه بوده، از موارد اعتراض و انتقاد به مناظره‌هاست که امیدواریم در نوبت سوم اصلاح شود.

سبحانی‌نیا با بیان این‌که «برگزاری نشست‌ها و گردهمایی‌های کاندیداها نیز می‌تواند در جلب مشارکت مردم تاثیر داشته باشد»، ادامه داد: اگر در فرصت باقیمانده هشت‌روزه کاندیداها بتوانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نشست‌ها و گردهمایی‌هایی برگزار کنند و نیز برنامه‌های خود را به صورت مستدل و منطقی به مردم ارائه سازند و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند امکان افزایش مشارکت وجود دارد.

وی یادآور شد: البته از روز ۲۰ خرداد مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی شوراهای شهر و روستا نیز آغاز می‌شود و همین امر می‌تواند به ایجاد شور انتخاباتی در شهرهای مختلف کمک کند تا شاهد مشارکت بیشتر مردم در انتخابات باشیم.

سبحانی‌نیا در پاسخ به این پرسش که آیا امکان مشارکت بالای ۵۰ درصد را برای انتخابات ریاست جمهوری پیش‌بینی می‌کند یا خیر، گفت: الان میزان مشارکت مردم دارد به این عدد نزدیک می‌شود و اگر مواردی که به آن اشاره شد نیز محقق شود امیدواریم که شاهد مشارکت بالای ۵۰ درصد و حتی بیشتر از آن باشیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: