تیتر امروز

خیز رئیسی برای ریاست؛ همتی و ماموریت غیرممکن!
آخرین صورت‌بندی انتخابات ریاست جمهوری

خیز رئیسی برای ریاست؛ همتی و ماموریت غیرممکن!

فردا انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد و امروز تبلیغات رسمی برای نامزدها ممنوع است. در شبکه‌های اجتماعی اما جدال ادامه دارد. رئیسی به پیروزی نزدیک است و هواداران همتی از سرانجام ماموریت غیرممکن...
مطالبات جامعه مدنی از رئیس‌جمهور آینده
نشست نمایندگان برخی تشکل‌های مدنی

مطالبات جامعه مدنی از رئیس‌جمهور آینده

نمایندگان چند تشکل مدنی با حضور در استدیو دیدار به بیان دیدگاه‌ها و مطالبات خود از رئیس جمهور آینده پرداخته‌اند. فیلم کامل این نشست را در ادامه مشاهده می‌نمایید.
ایرانیان باید رویای جمعی خود را پیدا کنند؛ زیستن بدون رویا مهلک است!
گفتگو با دکتر رضا اکبری نوری

ایرانیان باید رویای جمعی خود را پیدا کنند؛ زیستن بدون رویا مهلک است!

یک روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری و در شرایطی که همه منتظر انتخابات فردا هستند؛ با دکتر رضا اکبری نوری از رویای جمعی ایرانیان گفتیم. از اینکه زیستن بدون رویا چقدر برای جامعه ایران مهلک است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: از روز ۲۰ خرداد مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی شوراهای شهر و روستا آغاز می‌شود و امیدواریم این امر به ایجاد شور انتخاباتی در شهرهای مختلف کمک کند.

کد خبر: ۹۵۳۳۸
۰۹:۱۳ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۰

سبحانی‌نیا: امیدواریم مناظره سوم در جلب مشارکت تاثیرگذار باشد

دیدارنیوز - حجت الاسلام و المسلمین حسین سبحانی‌نیا با اشاره به راهکارهای افزایش مشارکت در انتخابات اظهار کرد: نقش صداوسیما در این زمینه برای فرصت‌دهی به کاندیداها جهت ارائه برنامه و نیز برگزاری مناظره‌ها اهمیت بسیاری دارد. البته مناظره اول و و دوم چندان نقشی در این زمینه ایفا نکرد و آنطور که انتظار می‌رفت منجر به افزایش مشارکت نشد.
وی افزود: اما به هرحال امیدواریم مناظره سوم و پایانی این تاثیرگذاری را داشته باشد و به جلب مشارکت مردم در انتخابات کمک کند.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به انتقادات مطرح شده از شیوه برگزاری مناظره‌ها اظهار کرد: البته در چگونگی برگزاری مناظره‌ها نیز انتقاداتی مطرح شده و حتی خود کاندیداها نیز به این شیوه معترض بوده‌اند. اینکه طراحی سوالات چگونه باشد و اینکه فرصت پاسخگویی به این سوالات چقدر کوتاه بوده، از موارد اعتراض و انتقاد به مناظره‌هاست که امیدواریم در نوبت سوم اصلاح شود.

سبحانی‌نیا با بیان این‌که «برگزاری نشست‌ها و گردهمایی‌های کاندیداها نیز می‌تواند در جلب مشارکت مردم تاثیر داشته باشد»، ادامه داد: اگر در فرصت باقیمانده هشت‌روزه کاندیداها بتوانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نشست‌ها و گردهمایی‌هایی برگزار کنند و نیز برنامه‌های خود را به صورت مستدل و منطقی به مردم ارائه سازند و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند امکان افزایش مشارکت وجود دارد.

وی یادآور شد: البته از روز ۲۰ خرداد مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی شوراهای شهر و روستا نیز آغاز می‌شود و همین امر می‌تواند به ایجاد شور انتخاباتی در شهرهای مختلف کمک کند تا شاهد مشارکت بیشتر مردم در انتخابات باشیم.

سبحانی‌نیا در پاسخ به این پرسش که آیا امکان مشارکت بالای ۵۰ درصد را برای انتخابات ریاست جمهوری پیش‌بینی می‌کند یا خیر، گفت: الان میزان مشارکت مردم دارد به این عدد نزدیک می‌شود و اگر مواردی که به آن اشاره شد نیز محقق شود امیدواریم که شاهد مشارکت بالای ۵۰ درصد و حتی بیشتر از آن باشیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: