تیتر امروز

نگرانی اصلی بیماران خاص، اشتغال است
بیماران تالاسمی، هموفیلی و ام‌اس نیاز به حمایت دولت دارند

نگرانی اصلی بیماران خاص، اشتغال است

کانون هموفیلی اعلام کرد ۸۰ تا ۹۰ درصد از ۱۳ هزار بیمار هموفیلی کشور را آقایان تشکیل می‌دهند که اغلب به دلیل معلولیت‌های جسمی قادر به کار کردن نیستند، در صورتی که عموما سرپرست خانواده‌اند. این...
احیای برجام در هاله‌ای از ابهام در دولت رئیسی

احیای برجام در هاله‌ای از ابهام در دولت رئیسی

دولت ابراهیم رئیسی به زودی کار خود را شروع می‌کند، در حالی که هنوز تکلیف پرونده احیای برجام نامشخص است. غرب نگران رویکرد دولت جدید ایران است و اسرائیل نیز در این بین سعی در برهم زدن کل مذاکرات...
مهاجرت کرونا از جنوب به شرق؛ صدای آژیر خطر در مشهد
مردم مشهد در گفتگو با دیدار از وضعیت این شهر گفتند

مهاجرت کرونا از جنوب به شرق؛ صدای آژیر خطر در مشهد

کووید ۱۹ شهر به شهر در خراسان رضوی در حال جولان دادن است و در زمان کوتاه رنگ شهر‌ها را از نارنجی به قرمز تبدیل کرد، تا جاییکه دو روزی است که آتش نشانی شهر مشهد با به صدا در آوردن آژیر خطر مهر...

ایران ۲ ـ صربستان ۳، باخت خفیف آلکنو به کواچ!

تیم ملی والیبال ایران در دور هشتم لیگ ملت‌ها به مصاف تیم قدرتمند و پرافتخار صربستان رفته است.

کد خبر: ۹۵۳۱۹
۱۴:۳۹ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۰

گزارش زنده والیبال: ایران ۲ ـ صربستان ۱


دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: در ریمینی ایتالیا، مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها در فضایی پر از هیجان و جذابیت در حال برگزاری است و تیم ملی ایران نیز پس از پیروزی خیره‌کننده ۳ ـ ۰ مقابل آمریکا، امروز با صربستان مسابقه دارد. بازیکنان ایران که تا اینجا فقط به ژاپن و روسیه باخته‌اند در پنج مسابقه پیاپی توانستند پیروز شوند و حالا هم قصد دارند صربستان را شکست دهند.

نکته جذاب دیگر در این مسابقه حضور یک نام آشنا در تیم حریف است. هدایت تیم ملی صربستان را  اسلوبودان کواچ سرمربی اسبق ایران برعهده دارد. تیم ملی صربستان در لیگ ملت‌های والیبال به پنج پیروزی دست یافته است. صربستان در بازی اول مقابل اسلوونی اولین پیروزی خود را به دست آورد.

این تیم در بازی دوم مقابل لهستان قدرتمند شکست خورد، اما در بازی سوم، چهارم و پنجم مقابل ایتالیا، ژاپن و فرانسه به پیروزی رسید. در ادامه کار، شاگردان کواچ از تیم برزیل شکست خورده و در بازی هفتم مقابل آلمان به پیروزی رسیدند. ایران و صربستان در حالی به مصاف هم رفتند که هر تیم با پنج پیروزی و به ترتیب با ۱۵ و ۱۴ امتیاز در رتبه‌های پنجم و ششم لیگ ملت‌های والیبال قرار دارند.

شروع طوفانی

تیم ملی ایران در سِت اول مسابقه با اشتباه کم و اعتماد به نفس بازیکنان توانست نمایشی عالی ارائه کند و درخشش جوانان تیم مثل سعادت، شریفی و اسفندیار باعث شد این گیم با امتیاز ۲۵ ـ ۲۱ برنده شود. ست دوم مسابقه را، اما صربستان بهتر شروع کرد و برتری خود را تا پایان ادامه داد. این سِت با نتیجه ۲۵ ـ ۱۵ به سود صرب‌ها تمام شد در حالی که به نظر می‌آمد بازیکنان ما سعی کردند فشار زیادی به خود نیاورند.

ست سوم را دوباره این ایران بود که با قدرت آغاز کرد. بازی به صورت تن به تن و با فاصله یک امتیاز ادامه پیدا کرد و نهایتا جوانان ایران توانستند با نتیجه ۲۸ ـ ۲۶ برنده شوند.

ست چهارم نیز همچنان با فاصله نزدیک دو تیم در امتیازگیری طی شد و صربستان در لحظاتی از مسابقه یک یا دو امتیاز بالاتر بود. در امتیازات پایانی، حضور سعید معروف فاصله را به حداقل رساند. با این حال صذبستان در دفاع خوب عمل کرد و امتیاز پیروزی را گرفت تا این دست با نتیجه ۲۵ ـ ۲۲ تمام شود. 

ست پنجم این دیدار را باید به عنوان فرصت بازگشت صرب‌ها دانست. در این ست صربستان برتری خود را از ابتدا دیکته کرد و تا پایان هم حفظ کرد تا نهایتا با نتیجه ۱۵ ـ ۸ هم این گیم و هم کل بازی را برد.  با این نتیجه دو تیم با امتیاز مساوی در جدول رده‌بندی قرار گرفتند و ایران باید برای قار گرفتن در رده‌های بالا، فردا ظهر آلمان را هم شکست دهد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
واحد بازرگانی دیدار