تیتر امروز

خیز رئیسی برای ریاست؛ همتی و ماموریت غیرممکن!
آخرین صورت‌بندی انتخابات ریاست جمهوری

خیز رئیسی برای ریاست؛ همتی و ماموریت غیرممکن!

فردا انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد و امروز تبلیغات رسمی برای نامزدها ممنوع است. در شبکه‌های اجتماعی اما جدال ادامه دارد. رئیسی به پیروزی نزدیک است و هواداران همتی از سرانجام ماموریت غیرممکن...
مطالبات جامعه مدنی از رئیس‌جمهور آینده
نشست نمایندگان برخی تشکل‌های مدنی

مطالبات جامعه مدنی از رئیس‌جمهور آینده

نمایندگان چند تشکل مدنی با حضور در استدیو دیدار به بیان دیدگاه‌ها و مطالبات خود از رئیس جمهور آینده پرداخته‌اند. فیلم کامل این نشست را در ادامه مشاهده می‌نمایید.
ایرانیان باید رویای جمعی خود را پیدا کنند؛ زیستن بدون رویا مهلک است!
گفتگو با دکتر رضا اکبری نوری

ایرانیان باید رویای جمعی خود را پیدا کنند؛ زیستن بدون رویا مهلک است!

یک روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری و در شرایطی که همه منتظر انتخابات فردا هستند؛ با دکتر رضا اکبری نوری از رویای جمعی ایرانیان گفتیم. از اینکه زیستن بدون رویا چقدر برای جامعه ایران مهلک است.

تیم ملی والیبال ایران در دور هشتم لیگ ملت‌ها به مصاف تیم قدرتمند و پرافتخار صربستان رفته است.

کد خبر: ۹۵۳۱۹
۱۴:۳۹ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۰

گزارش زنده والیبال: ایران ۲ ـ صربستان ۱


دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: در ریمینی ایتالیا، مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها در فضایی پر از هیجان و جذابیت در حال برگزاری است و تیم ملی ایران نیز پس از پیروزی خیره‌کننده ۳ ـ ۰ مقابل آمریکا، امروز با صربستان مسابقه دارد. بازیکنان ایران که تا اینجا فقط به ژاپن و روسیه باخته‌اند در پنج مسابقه پیاپی توانستند پیروز شوند و حالا هم قصد دارند صربستان را شکست دهند.

نکته جذاب دیگر در این مسابقه حضور یک نام آشنا در تیم حریف است. هدایت تیم ملی صربستان را  اسلوبودان کواچ سرمربی اسبق ایران برعهده دارد. تیم ملی صربستان در لیگ ملت‌های والیبال به پنج پیروزی دست یافته است. صربستان در بازی اول مقابل اسلوونی اولین پیروزی خود را به دست آورد.

این تیم در بازی دوم مقابل لهستان قدرتمند شکست خورد، اما در بازی سوم، چهارم و پنجم مقابل ایتالیا، ژاپن و فرانسه به پیروزی رسید. در ادامه کار، شاگردان کواچ از تیم برزیل شکست خورده و در بازی هفتم مقابل آلمان به پیروزی رسیدند. ایران و صربستان در حالی به مصاف هم رفتند که هر تیم با پنج پیروزی و به ترتیب با ۱۵ و ۱۴ امتیاز در رتبه‌های پنجم و ششم لیگ ملت‌های والیبال قرار دارند.

شروع طوفانی

تیم ملی ایران در سِت اول مسابقه با اشتباه کم و اعتماد به نفس بازیکنان توانست نمایشی عالی ارائه کند و درخشش جوانان تیم مثل سعادت، شریفی و اسفندیار باعث شد این گیم با امتیاز ۲۵ ـ ۲۱ برنده شود. ست دوم مسابقه را، اما صربستان بهتر شروع کرد و برتری خود را تا پایان ادامه داد. این سِت با نتیجه ۲۵ ـ ۱۵ به سود صرب‌ها تمام شد در حالی که به نظر می‌آمد بازیکنان ما سعی کردند فشار زیادی به خود نیاورند.

ست سوم را دوباره این ایران بود که با قدرت آغاز کرد. بازی به صورت تن به تن و با فاصله یک امتیاز ادامه پیدا کرد و نهایتا جوانان ایران توانستند با نتیجه ۲۸ ـ ۲۶ برنده شوند.

ست چهارم نیز همچنان با فاصله نزدیک دو تیم در امتیازگیری طی شد و صربستان در لحظاتی از مسابقه یک یا دو امتیاز بالاتر بود. در امتیازات پایانی، حضور سعید معروف فاصله را به حداقل رساند. با این حال صذبستان در دفاع خوب عمل کرد و امتیاز پیروزی را گرفت تا این دست با نتیجه ۲۵ ـ ۲۲ تمام شود. 

ست پنجم این دیدار را باید به عنوان فرصت بازگشت صرب‌ها دانست. در این ست صربستان برتری خود را از ابتدا دیکته کرد و تا پایان هم حفظ کرد تا نهایتا با نتیجه ۱۵ ـ ۸ هم این گیم و هم کل بازی را برد.  با این نتیجه دو تیم با امتیاز مساوی در جدول رده‌بندی قرار گرفتند و ایران باید برای قار گرفتن در رده‌های بالا، فردا ظهر آلمان را هم شکست دهد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
بی بی جی
واحد بازرگانی دیدار