تیتر امروز

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟
«تنگنا» برنامه ششم ـ قسمت دوم

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. احمد زیدآبادی میهمان ششمین برنامه تنگنا بوده است.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته‌ای روسیه با بیان اینکه کار بر روی سند نهایی مذاکرات توافق هسته‌ای ایران طی روز‌های آتی در وین از سر گرفته می‌شود، تاکید کرد هم اکنون هیچ دشواری غیرقابل حلی در رابطه با احیای برجام وجود ندارد.

کد خبر: ۹۵۲۵۵
۱۸:۴۰ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

روسیه: مشکل غیرقابل حلی برای احیای برجام وجود ندارد

دیدارنیوز ـ ریابکوف روز چهارشنبه در حاشیه اجلاس بزرگداشت پریماکوف افزود: اگر چه در خصوص توافق هسته‌ای ایران موضوعات حل نشده کمی باقی مانده است، اما دشواری غیرقابل حلی برای احیای برجام وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تعلل هیچ فایده‌ای ندارد اظهار داشت: روسیه در تلاش است تا روند احیای برجام را تسریع کند.

ریابکوف اظهار داشت: مذاکرات به خودی خود شتاب گرفته است. ظاهراً در روز‌های آینده کار بر روی آنچه می‌توان سند نهایی نامید از سر گرفته خواهد شد. من هیچ مشکلی غیرقابل حل در این مسیرنمی بینم.

وی تأکید کرد در ایران در آستانه انتخابات است. اما ما و هیئت نمایندگی خود در آنجا (وین) در تلاش هستیم تا دستیابی به نتیجه نهایی را تسریع کنیم.

در جریان آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، هیات‌ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت‌های صورت گرفته در راستای احیای برجام، بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری روند گفتگو‌ها با هدف یافتن راه حل‌هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

در این جلسه مقرر شد که ضمن تداوم تماس‌ها و گفتگو‌ها در سطح کارشناسی، روسای هیات‌ها به مدت چند روز برای رایزنی و مشورت به پایتخت‌ها عزیمت کرده و مذاکرات ظرف روز‌های آتی مجددا از سر گرفته شود.

گزارش‌ها حاکیست که دور بعدی مذاکرات برجام اواخر هفته جاری برگزار می‌شود. گمانه‌زنی‌های زیادی حاکیست که در این دور طرف‌ها درباره توالی احیای برجام و رفع تحریم‌های ضد ایرانی به توافق می‌رسند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: