تیتر امروز

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!
جام ملت‌های اروپا، میراث یک رویا

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!

بیش از ۶۰ سال از برگزاری نخستین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ملقب به «یورو» گذشته و نگاهی به این دوره تاریخی نکات جالبی را برای طرفداران فوتبال آشکار می‌کند.
احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی
از چشم جهان (۱)

احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی

از چشم جهان عنوان ستون ثابت حمیدرضا بابایی روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل بین‌الملل است که در آن به ترجمه و تحلیل مسائل حوزه بین‌الملل به خصوص از نگاه رسانه‌های دیگر کشورها می‌پردازد. اولین شماره...
مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بازنشستگان، همسر و فرزندان آن‌ها می‌توانند از خدمات آموزشی مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای (درصورت داشتن ظرفیت) به صورت رایگان و در آموزشگاه‌های آزاد (دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه ای) با ارائه ۵ تا ۳۰ درصد تخفیف استفاده کنند.

کد خبر: ۹۵۱۴۳
۱۲:۴۸ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

بازنشستگان و استفاده از دوره‌های فنی و حرفه‌ای

دیدارنیوز ـ به گزارش صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی‌فرد افزود: به دنبال امضای تفاهم نامه همکاری بین صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در راستای «اجرای آموزش‌های مهارتی برای بازنشستگان، همسر و فرزندان» این صندوق در اردیبهشت ماه امسال، کارگروهی برای تعیین جزئیات، تدوین دستورالعمل‌های لازم و شیوه‌های عملیاتی شدن این تفاهم نامه تشکیل شد.

وی ادامه داد: برهمین اساس، بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق از هم اکنون می‌توانند به درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir مراجعه و از جزئیات این طرح به عنوان «بسته سیزدهم طرح یاری» مطلع شوند.

مرتضایی فرد با اشاره به کلیات این طرح گفت: این طرح در مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای (در صورت داشتن ظرفیت) به صورت رایگان و در آموزشگاه‌های آزاد (دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه ای) با ارائه ۵ تا ۳۰ درصد تخفیف اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: این امکان برای خانه‌های امید نیز وجود دارد که در صورت وجود متقاضی و تجهیزات متناسب با دوره مورد نظر، چنین دوره‌های آموزشی با تخفیف مناسب در آن‌ها برگزار شود.

مرتضایی فرد همچنین با اشاره به فرآیند ثبت نام و استفاده از دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای گفت: ابتدا متقاضیان می‌توانند به مدیریت استانی صندوق بازنشستگی کشوری برای اخذ معرفی نامه مربوطه جهت ثبت نام دوره مورد نظر خود در مراکز فنی حرفه‌ای یا آموزشگاه‌های آزاد مراجعه یا از سیستم استعلام الکترونیکی تحت وب استفاده کنند.

وی ادامه داد: پس از دریافت معرفی نامه، فرد متقاضی باید به مراکز دولتی یا آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای مراجعه و نسبت به تکمیل فرم‌های مربوط به ثبت نام و پرداخت هزینه‌های مصوب پس از کسر درصد تخفیف برای آموزشگاه‌های خصوصی اقدام کرده یا از روش الکترونیکی استفاده کند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: سالمندان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: