تیتر امروز

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟
«تنگنا» برنامه ششم ـ قسمت دوم

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. احمد زیدآبادی میهمان ششمین برنامه تنگنا بوده است.

دادگاه سودان تصمیم گرفت، محاکمه رئیس جمهوری برکنار شده این کشور و تعدادی از دستیارانش را در پرونده کودتای ۱۹۸۹ تا اطلاع ثانوی به تاخیر اندازد.

کد خبر: ۹۵۱۳۵
۱۲:۳۴ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

دادگاه محاکمه البشیر در پرونده

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری سونا، این دادگاه که ویژه پرونده کودتای ۱۹۸۹ عمر البشیر، رئیس جمهوری برکنار شده سودان و تعدادی از دستیارانش است، اعتراض نامه‌هایی از وکلای مدافع متهمان دریافت کرد مبنی بر اینکه هیئت اتهام در جلسه ۲۵ ماه مه آنها را "بی فکر" خوانده و به آنها توهین کرده است.

این وکلای مدافع در هیئت دفاع، در اعتراض نامه خود درخواست‌های متفاوتی داشتند؛ برخی از دادگاه خواسته‌اند به آنها اجازه دهد جهت اعاده حیثیت، ابلاغیه های کیفری علیه رئیس هیئت اتهام صادر کنند و برخی دیگر هم خواستار غدرخواهی این هیئت شدند.

دادگاه هم بدون اعلام موعد جدیدی برای محاکمه متهمان، جلسه محاکمه را لغو و روز سه شنبه را برای بررسی پاسخ هیئت اتهام به این اعتراض نامه‌ها تعیین کرد.

۲۱ ژوئیه ۲۰۲۰ نخستین جلسه محاکمه البشیر و دیگر متهمان به اتهام طراحی کودتا و تضعیف نظام قانون اساسی شروع شد اتهاماتی که متهمان رد می کنند.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: