تیتر امروز

محسن مهرعلیزاده؛ ناشناخته‌ای که فرصت برند شخصی اش را سوزاند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفتگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

محسن مهرعلیزاده؛ ناشناخته‌ای که فرصت برند شخصی اش را سوزاند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه دهم به برند سیاسی محسن مهرعلیزاده پرداخته است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: با توجه به بحران کم‌آبی در کشور، تمهیدات لازم برای تأمین آب مورد نیاز آبشخور‌های حیات وحش استان تهران از اردیبهشت امسال اندیشیده شده است.

کد خبر: ۹۵۰۷۱
۰۹:۳۰ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

بحران کم‌آبی در کمین حیات وحش

دیدارنیوز ـ فرهاد زندی، درباره تامین آبشخور‌هایی برای حیات وحش استان تهران، اظهار کرد: از اردیبهشت امسال که بحث خشکسالی مطرح شد، برای آبشخور‌های حیات وحش تمهیدات لازم اندیشیده و احتمالات آن در نظر گرفته شد. هم آبشخور‌های منطقه کویر در دستور کار قرار گرفت و هم سرکشی، ترمیم و احداث آبشخور‌های جدید انجام شد.

زندی با بیان اینکه تانکر‌های آبی برای چشمه‌های کم‌آب برای تزریق مصنوعی آب به آبشخور‌ها تعبیه شده است، گفت: آبشخور‌های شهرستان‌های دماوند، فیروزکوه و شمیرانات هم به‌صورت هفتگی توسط نیرو‌های یگان مناطق بازدید، تمیز و لایروبی و مراقبت می‌شوند تا مشکلی در مسیر انتقال آب از چشمه به آبشخور، پیش نیاید.

وی گفت: چندین نقطه برای احداث آبشخور دیده شده و اجرا خواهد شد و چندین مورد در حال اجرا داریم و به خصوص پارک ملی خجیر سرخه حصار که تعداد آبخشور زیاد دارد نیز در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: توزیع علوفه نیز در مناطق کویری و جا‌هایی که علوفه کم و نیاز بود، انجام شده است تا اگر حیات وحش با این کمبود مواجه شد، علوفه مصنوعی به آن‌ها داده شود.

زندی در پاسخ به این سوال که آیا محدودیت‌های دشت لار بر اثر کرونا برداشته شده است، گفت: منتظر ابلاغ و دستورالعمل از سوی سازمان محیط زیست هستیم که آیا محدودیت‌ها برداشته شوند یا خیر، اما ورود به دشت لار همچنان ممنوع است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: