تیتر امروز

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

بعد از انتشار خبر‌های جسته گریخته درباره توزیع واکسن کرونا و آشفتگی در مراکز واکسیناسیون که مسئول تزریق دوز دوم هستند، مهمترین خبر این روز‌ها اوج گیری کرونا در استان‌های جنوبی است...

تیم ملی فوتبال عمان در مسابقه حساس مقابل قطر بازی را واگذار کرد تا سرگروهی تیم ملی قطر قطعی شود و از این حیث سهمیه صعود تیم‌های دوم به پنج برسد.

کد خبر: ۹۴۹۱۸
۱۰:۴۸ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

شکست تیم برانکو مقابل قطر؛ صعود ۵ تیم برتر دوم گروه‌ها به جای ۴ تیم، قطعی شد

دیدارنیوز -  تیم ملی فوتبال عمان در مسابقه حساس مقابل قطر بازی را واگذار کرد تا سرگروهی تیم ملی قطر قطعی شود و از این حیث سهمیه صعود تیم‌های دوم به پنج برسد.

به گزارش با توجه به میزبانی تیم ملی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲، اگر آن‌ها در گروه E مسابقات دور دوم مرحله مقدماتی سرگروه می‌شدند یا در جایگاه دوم قرار می‌گرفتند، یک تیم جایگزین آن‌ها به دور نهایی صعود می‌کرد. قطری‌ها در مقابل عمان صف‌آرایی کردند و پیروزی در این مسابقه می‌توانست سرگروهی قطر را در گروه E قطعی کند.

این قطعی شدن سرگروهی به این معنا بود که ۷ تیم برتر سرگروه به همراه پنج تیم دوم می‌توانند به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کنند؛ اتفاقی که رخ داد و شاگردان برانکو ایوانکوویچ در اولین حضور رسمی این سرمربی باتجربه روی نیمکت عمانی‌ها، نتوانستند مقابل قطر امتیازی را کسب کنند و تیم ملی قطر با تک گل حسن الهیدوس از روی نقطه پنالتی توانست ۲۲ امتیازی شود و سرگروهی خود را قطعی کند.

هر چند که این مسابقه حاشیه فراوانی داشت، چرا که شاگردان برانکو معتقد بودند داور یک پنالتی به سود آن‌ها اعلام نکرده و هم‌چنین گل سالم این تیم را مردود اعلام کرده است؛ با این شکست رقابت تیم‌های دوم برای صعود تنگاتنگ‌تر از گذشته شد، با این تبصره که حالا به جای چهار تیم، پنج تیم برتر دوم می‌توانند صعود کنند.

از میان هشت تیم برتر دوم جدول گروه‌ها، تیم‌های لبنان، ازبکستان، امارات، ایران و عمان پنج تیمی هستند که به عنوان پنج تیم برتر دوم این هفته از رقابت‌ها را به پایان بردند و باید دید در دو مسابقه پیش‌روی سرنوشت صعود تیم‌های دوم چگونه خواهد شد و کدام پنج تیم جواز صعود به مرحله نهایی را به دست می‌آورند.

۴ تیم برتر دوم مستقیما به جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ و نیز مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ صعود خواهند کرد. امتیاز تیم‌ها با احتساب کسر امتیازات مقابل تیم آخر جدول (بخاطر کناره گیری کره شمالی) نوشته شده است.

منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: