تیتر امروز

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.

چند نفر در جهان براثر کرونا مُردند؟

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۱۷۲ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۹۶۶ نفر رسیده و مرگ ۳ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۳۲۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

کد خبر: ۹۴۴۸۴
۱۴:۰۲ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

آمار مرگ و میر جهانی کرونا

دیدارنیوز ـ بنابر تازه‌ترین آمار‌ها شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۱۷۲ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۹۶۶ نفر رسیده و مرگ ۳ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۳۲۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است. همچنین تاکنون ۱۵۵ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۷۲۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۶۱۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۸.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۶.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشور‌های برزیل با بیش از ۴۶۹ هزار و هند با بیش از ۳۴۰ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشور‌های مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۸ هزار و در پرو بیش از ۱۸۵ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین انگلیس در بین کشور‌های اروپایی با گذشتن از آمار بیش از ۱۲۷ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشور‌های اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

پس از این کشورها، روسیه بیش از ۱۲۲ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۹ هزار و کلمبیا نیز بیش از ۹۰ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

همچنین آلمان با بیش از ۸۹ هزار، ایران با بیش از ۸۰ هزار و ۶۰۰، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، آرژانتین با بیش از ۷۹ هزار، لهستان با بیش از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۶ هزار، اندونزی با بیش از ۵۱ هزار، اوکراین با بیش از ۵۰ هزار و ۹۰۰ و ترکیه نیز با بیش از ۴۷ هزار جانباخته دیگر کشور‌هایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلداُمتر»، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه ۱۴ خرداد) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۱۷۴ هزار و ۷۵۲ مبتلا، ۶۱۱ هزار و ۶۱۱ قربانی

۲. هند: ۲۸ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۳۵۰ مبتلا، ۳۴۰ هزار و ۷۱۹ قربانی

۳. برزیل: ۱۶ میلیون و ۸۰۳ هزار و ۴۷۲ مبتلا، ۴۶۹ هزار و ۷۸۴ قربانی

۴. فرانسه: ۵ میلیون و ۶۹۴ هزار و ۷۶ مبتلا، ۱۰۹ هزار و ۸۵۷ قربانی

۵. ترکیه: ۵ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۲۹۹ مبتلا، ۴۷ هزار و ۸۸۲ قربانی

۶. روسیه: ۵ میلیون و ۹۹ هزار و ۱۸۲ مبتلا، ۱۲۲ هزار و ۶۶۰ قربانی

۷. انگلیس: ۴ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۸۷۸ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۸۱۲ قربانی

۸. ایتالیا: ۴ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۱۶۳ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۳۴۲ قربانی

۹. آرژانتین: ۳ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۴۴۷ مبتلا، ۷۹ هزار و ۸۷۳ قربانی

۱۰. آلمان: ۳ میلیون و ۷۰۱ هزار و ۶۹۰ مبتلا، ۸۹ هزار و ۶۰۵ قربانی

در حال حاضر در ۲۸ کشور شمار مبتلایان از رقم یک میلیون نفر عبور کرده است و پس از آمریکا، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، کشور‌های فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، آلمان، اسپانیا، کلمبیا، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، هلند، شیلی، کانادا، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: