تیتر امروز

شمارش معکوس برای احیای برجام

شمارش معکوس برای احیای برجام

هیئت‌های مذاکره‌کننده برجام به پایتخت‌های خود برگشته‌اند. این قرارداد پرماجرا هفته‌های پرنوسانی در پیش دارد، اما صدای احیای آن بلندتر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. برجام حتی قبل از آن که روحانی...
محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود
امروز روز ملی محیط‌بان است

محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود

احراز درجه جانبازی و شهادت، تعیین شغل محیط‌بانی به عنوان شغل سخت و زیان آور و بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه، کمبود نیروی محیط‌بانی، افزایش حقوق و دستمزدها، افزایش ناوگان و تجهیزات محیط‌بانی، کم کردن...

مقامات محلی افغانستان در استان هرات اعلام کرد که مولانا «محمدکبابیانی» معاون شورای علمای حوزه غرب این کشور صبح امروز در هرات توسط افراد مسلح ناشناس ترور شد.

کد خبر: ۹۴۳۶۳
۱۱:۳۱ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۰

ترور معاون علمای حوزه غرب افغانستان

دیدارنیوز ـ جیلانی فرهاد» سخنگوی استاندار هرات افغانستان تائید کرد که مولانا کبابیانی بامداد امروز پنجشنبه در نزدیکی منزل اش در روستای کبابیان شهرستان انجیل، هدف حمله مسلحانه قرار گرفت و و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت.

وی گفت که پلیس در تلاش است تا عاملان حمله را شناسایی و به قانون بسپارند، اما تاکنون شخص و یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.

ترور علما، خبرنگاران، کارمندان دولتی و فعالان مدنی طی سال‌های اخیر در مناطق مختلف افغانستان شدت یافته است که دولت افغانستان گروه طالبان را مسئول این حملات معرفی می‌کنند، اما گروه طالبان مسئولیت برخی از ترور‌ها را پذیرفته و مسئولیت برخی را رد کرده اند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: افغانستان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: