تیتر امروز

تراژدی دریاچه ارومیه؛ احتضار طولانی و دردناک!

تراژدی دریاچه ارومیه؛ احتضار طولانی و دردناک!

برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و حفر چاه‌های غیر مجاز در اطراف دریاچه ارومیه با پیشنهاد رئیس دولت نهم و دهم حیات این دریاچه را به خطر انداخت اما در طول سال‌های گذشته بر این دریاچه چه گذشت؟
اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!
هشدار به کسانی که به دنبال تغییر سرمربی تیم ملی‌اند

اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!

در فاصله کمی از موفقیت تیم ملی در منامه، انتشار برخی اخبار در مورد پایان کار اسکوچیچ و آوردن یک مربی نامدار، قطعا مثل یک خنجر از پشت برای فوتبال ایران خواهد بود.

وزیر دادگستری ایران با استقبال از تصویب اعلامیه سیاسی مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای مبارزه با فساد، خواستار همکاری بین‌المللی در استرداد دارایی‌های ناشی از فساد شد.

کد خبر: ۹۴۳۴۲
۰۹:۳۷ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۰

وزیر دادگستری ایران  استرداد بین‌المللی دارایی ناشی از فساد

دیدارنیوز ـ علیرضا آوایی وزیر دادگستری ایران در سخنرانی خود در نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع «چالش‌ها و تدابیر مقابله و مبارزه با فساد و تقویت همکاری‌های بین المللی» که به دلیل همه گیری ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

وی طی سخنانی این نشست را تجدید میثاق دولت‌ها در مبارزه جدی با فساد دانست و با اشاره به گذشت ۲۰ سال از تصویب کنوانسیون مبارزه با فساد، به موقع بودن برگزاری این نشست برای ارزیابی عملکرد‌ها و راه پیموده شده در این

مسیر را ستود.وزیر دادگستری ایران با اشاره به بیانیه پایانی این نشست، بر تعهد جمهوری اسلامی ایران بر پیشگیری، جرم انگاری و همکاری بین‌المللی در تحقق اهداف این بیانیه و مبارزه با فساد و اهمیت توجه به اقدامات مخل همکاری بین‌المللی که مهم‌ترین آن در استرداد دارائی‌های ناشی از فساد جلوه می‌کند، تاکید کرد.

آوایی ضمن تقبیح بهره‌کشی از دسترنج جامعه‌ای توسط جامعه دیگر، تصریح کرد موانع استرداد این اموال، چه مانع اراده سیاسی کشور‌های محل نگهداری اموال نامشروع و چه مانع تحریم‌های نامشروع یکجانبه باید برطرف شود.

نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع «چالش‌ها و تدابیر مقابله و مبارزه با فساد و تقویت همکاری‌های بین المللی» به مدت سه روز از تاریخ ۲ لغایت ۴ جون ۲۰۲۱ در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: