تیتر امروز

قلب زاگرس در آتش؛ تنها اشک‌ باقی مانده است!
آتش سوزی سریالی جنگل‌های ایران ادامه دارد

قلب زاگرس در آتش؛ تنها اشک‌ باقی مانده است!

این گزارش تکراری است. زاگرس در آتش است و صدها تن با دست خالی برای خاموش کردن آن می‌کوشند. زاگرس در آتش است و گویی برای زاگرس هم مانند همه ما تنها اشک باقی مانده است.

رئیس پارلمان عربی با انتقاد از مذاکرات وین خواستار حضور کشورهای عربی در این مذاکرات شد.

کد خبر: ۹۴۲۸۶
۱۷:۳۰ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

انتقاد رئیس پارلمان عربی از مذاکرات وین

دیدارنیوز - عادل بن عبدالرحمن العسومی، رئیس پارلمان عربی در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط گفت: غیبت عرب ها در مذاکرات وین درخصوص برنامه هسته‌ای ایران به سود منطقه نیست. ترتیبات کنونی درخصوص توافق با تهران بازتاب هایی بر امنیت و ثبات منطقه خواهد داشت و کشورهای تاثیر پذیر از این مذاکرات و در راس آن ها کشورهای حاشیه خلیج (فارس) باید مشارکت داشته باشند.

وی تاکید کرد: عرب ها منتظر بودند تا در مذاکرات هسته‌ای ایران حضور داشته باشند زیرا ما بخشی مهم و بزرگ هستیم و منتظر نیستیم که یکی دیگر سرنوشتمان را مشخص کند.
العسومی خاطرنشان کرد: شکل کنونی مذاکرات به سود هیچ یک از طرف ها یعنی ایرانی ها و اروپایی ها و آمریکایی ها نیست زیرا این مذاکرات مربوط به سرنوشت و حقوق کشورهای عربی است وبرنامه هسته ای ایران بر امنیت و ثبات تمام منطقه تاثیر خواهد گذاشت.

رئیس پارلمان عربی گفت که کشورهای اروپایی و آمریکا معیارهای دوگانه دارند زیرا برای مذاکره با طرف تندرو منطقه یعنی ایران رفتند درحالی که آن ها باید به طرف های دیگر احترام می گذاشتند.

وی مدعی شد که پارلمان عربی شکل کنونی مذاکرات وین را نمی پذیرد زیرا تمام طرف ها باید در آن حضور پیدا می کردند و ایران تاثیرگذارترین طرف در منطقه نیست به ویژه اگر به نقش مثبت و مسئولانه عربستان در جهان نگاه کنیم.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: