تیتر امروز

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

بعد از انتشار خبر‌های جسته گریخته درباره توزیع واکسن کرونا و آشفتگی در مراکز واکسیناسیون که مسئول تزریق دوز دوم هستند، مهمترین خبر این روز‌ها اوج گیری کرونا در استان‌های جنوبی است...

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی گفت که روابط کشورش و مصر "قوی و تاریخی" است.

کد خبر: ۹۴۱۵۶
۱۰:۰۵ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

اردوغان: ترکیه روابط

دیدارنیوز - به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی با اشاره به روابط آنکارا و قاهره اظهار کرد: مصر و ملت آن برای ما معمولی نیستند؛ ما روابط تاریخی با یکدیگر داریم.

وی افزود: ما در منطقه وسیعی از شرق مدیترانه تا لیبی فرصت‌های همکاری جدی با مصر داریم.
اردوغان همچنین با اشاره به ارتباط میان دستگاه اطلاعات و وزارت خارجه دو کشور تاکید کرد: ما در مورد برگزاری جلسات با همتایان مصری خود به همه وزارتخانه‌ها دستورالعمل‌هایی دادیم و همچنین به همه موسسات مالی و اقتصادی دستورالعمل‌هایی را دادیم تا از تمام توانایی‌ها و انرژی‌های مشترک میان مصر و ترکیه استفاده کرده و روابط دوجانبه را برای دستیابی به یک سود مشترک توسعه دهند.

وی گفت: ما همچنان بر این اساس یعنی سود هر دو کشور عمل می‌کنیم و درصدد افزایش سطح همکاری میان دو کشور به بالاترین درجه هستیم.نمی‌توان روابط مصر و ترکیه را با روابط مصر و یونان مقایسه کرد چراکه میان سرنوشت ملت مصر و ترکیه وحدت وجود دارد.

اردوغان افزود: من مردم مصر را به خوبی می‌شناسم و آنها را دوست دارم. جنبه فرهنگی روابط ما بسیار قوی است، بنابراین ما مصمم هستیم که این مسیر را دوباره آغاز کنیم.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: