تیتر امروز

ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه؛ خاورمیانه پشت حصار!
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۱) + فایل صوتی

ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه؛ خاورمیانه پشت حصار!

در یازدهمین شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی رضا قنبری به سراغ موضوع بحث‌برانگیز هفته‌های اخیر یعنی ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه پرداخته است. انگیزه‌های دولت ترکیه و مختصات این دیوار چیست؟

اردوغان: ترکیه روابط "قوی" با مصر دارد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی گفت که روابط کشورش و مصر "قوی و تاریخی" است.

کد خبر: ۹۴۱۵۶
۱۰:۰۵ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

اردوغان: ترکیه روابط

دیدارنیوز - به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی با اشاره به روابط آنکارا و قاهره اظهار کرد: مصر و ملت آن برای ما معمولی نیستند؛ ما روابط تاریخی با یکدیگر داریم.

وی افزود: ما در منطقه وسیعی از شرق مدیترانه تا لیبی فرصت‌های همکاری جدی با مصر داریم.
اردوغان همچنین با اشاره به ارتباط میان دستگاه اطلاعات و وزارت خارجه دو کشور تاکید کرد: ما در مورد برگزاری جلسات با همتایان مصری خود به همه وزارتخانه‌ها دستورالعمل‌هایی دادیم و همچنین به همه موسسات مالی و اقتصادی دستورالعمل‌هایی را دادیم تا از تمام توانایی‌ها و انرژی‌های مشترک میان مصر و ترکیه استفاده کرده و روابط دوجانبه را برای دستیابی به یک سود مشترک توسعه دهند.

وی گفت: ما همچنان بر این اساس یعنی سود هر دو کشور عمل می‌کنیم و درصدد افزایش سطح همکاری میان دو کشور به بالاترین درجه هستیم.نمی‌توان روابط مصر و ترکیه را با روابط مصر و یونان مقایسه کرد چراکه میان سرنوشت ملت مصر و ترکیه وحدت وجود دارد.

اردوغان افزود: من مردم مصر را به خوبی می‌شناسم و آنها را دوست دارم. جنبه فرهنگی روابط ما بسیار قوی است، بنابراین ما مصمم هستیم که این مسیر را دوباره آغاز کنیم.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: