تیتر امروز

تراژدی دریاچه ارومیه؛ احتضار طولانی و دردناک!

تراژدی دریاچه ارومیه؛ احتضار طولانی و دردناک!

برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و حفر چاه‌های غیر مجاز در اطراف دریاچه ارومیه با پیشنهاد رئیس دولت نهم و دهم حیات این دریاچه را به خطر انداخت اما در طول سال‌های گذشته بر این دریاچه چه گذشت؟
اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!
هشدار به کسانی که به دنبال تغییر سرمربی تیم ملی‌اند

اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!

در فاصله کمی از موفقیت تیم ملی در منامه، انتشار برخی اخبار در مورد پایان کار اسکوچیچ و آوردن یک مربی نامدار، قطعا مثل یک خنجر از پشت برای فوتبال ایران خواهد بود.

رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بیان اینکه علت اصلی افزایش غلظت آلاینده ازن تردد وسایل نقلیه است، گفت: شدت دما نیز بر افزایش غلظت آلاینده ازن تاثیرگذار است.

کد خبر: ۹۴۰۹۰
۱۷:۳۹ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

علت افزایش ازن در هوای تهران طی روز‌های اخیر

دیدارنیوز ـ مهدی میرزایی در نشست خبری مجازی سازمان حفاظت محیط زیست که امروز برگزار شد ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی مناطق ازجمله تهران اظهار کرد: آلاینده ازن، آلاینده ثانویه‌ای است که علت اصلی افزایش غلظت آن، تردد وسایل نقلیه است.

وی ادامه داد: عموما این تصور وجود دارد که به‌دلیل محدودیت‌های کرونایی حجم تردد‌ها کاهش پیدا کرده است پس آلودگی هوا نیز باید کمتر شود این درحالیست که بر اساس آمار شهرداری تهران حجم تردد خودرو‌ها کاهش پیدا نکرده است. از سویی دیگر به دلیل شیوع بیماری استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی کمتر و استفاده از وسایل نقلیه شخصی بیشتر شده است.

میرزایی با بیان اینکه شدت دما نیز روی افزایش غلظت آلاینده ازن تاثیرگذار است، تصریح کرد: متاسفانه در کشور نوسازی ناوگان و از رده خارج کردن خودرو‌های فرسوده انجام نشده است و تازمانی‌که این اتفاق نیفتد ما شاهد افزایش غلظت آلاینده ازن و ناکس خواهیم بود.

رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست افزود: درحال حاضر حدود ۶۰ درصد ناوگان اتوبوسانی فرسوده هستند و این ناوگان نیز تاثیر بیشتری نسبت به خودرو‌های شخصی روی آلودگی هوا دارند.

به گفته میرزایی درحال حاضر سازمان حفاظت محیط زیست به‌دنبال آن است که مطالعه و منشایابی دقیقی درباره آلاینده ازن انجام دهد و ارائه کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: