تیتر امروز

گفتگو با منوچهر متکی؛ وفادار به مواضع رسمی نظام!
«دیپلمات»؛ برنامه اول ـ قسمت دوم

گفتگو با منوچهر متکی؛ وفادار به مواضع رسمی نظام!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که در گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی به کندوکاو در ذهنیت و تجربیات و خاطرات آن‌ها می‌پردازد. منوچهر متکی وزیر امور خارجه دولت‌های نهم و دهم...

رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بیان اینکه علت اصلی افزایش غلظت آلاینده ازن تردد وسایل نقلیه است، گفت: شدت دما نیز بر افزایش غلظت آلاینده ازن تاثیرگذار است.

کد خبر: ۹۴۰۹۰
۱۷:۳۹ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

علت افزایش ازن در هوای تهران طی روز‌های اخیر

دیدارنیوز ـ مهدی میرزایی در نشست خبری مجازی سازمان حفاظت محیط زیست که امروز برگزار شد ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی مناطق ازجمله تهران اظهار کرد: آلاینده ازن، آلاینده ثانویه‌ای است که علت اصلی افزایش غلظت آن، تردد وسایل نقلیه است.

وی ادامه داد: عموما این تصور وجود دارد که به‌دلیل محدودیت‌های کرونایی حجم تردد‌ها کاهش پیدا کرده است پس آلودگی هوا نیز باید کمتر شود این درحالیست که بر اساس آمار شهرداری تهران حجم تردد خودرو‌ها کاهش پیدا نکرده است. از سویی دیگر به دلیل شیوع بیماری استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی کمتر و استفاده از وسایل نقلیه شخصی بیشتر شده است.

میرزایی با بیان اینکه شدت دما نیز روی افزایش غلظت آلاینده ازن تاثیرگذار است، تصریح کرد: متاسفانه در کشور نوسازی ناوگان و از رده خارج کردن خودرو‌های فرسوده انجام نشده است و تازمانی‌که این اتفاق نیفتد ما شاهد افزایش غلظت آلاینده ازن و ناکس خواهیم بود.

رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست افزود: درحال حاضر حدود ۶۰ درصد ناوگان اتوبوسانی فرسوده هستند و این ناوگان نیز تاثیر بیشتری نسبت به خودرو‌های شخصی روی آلودگی هوا دارند.

به گفته میرزایی درحال حاضر سازمان حفاظت محیط زیست به‌دنبال آن است که مطالعه و منشایابی دقیقی درباره آلاینده ازن انجام دهد و ارائه کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: