تیتر امروز

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران با اشاره به انتشار تصاویری مبنی بر سِرو کبوتر رست‌شده در یکی از رستوران‌های پایتخت گفت: این موضوع از سوی یگان حفاظت این اداره در حال پیگیری است.

کد خبر: ۹۴۰۲۷
۱۴:۰۸ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

ماجرای جنجال‌آمیز سِرو کبوتر

دیدارنیوز ـ تصویری زننده از سِرو یک کبوتر در یکی از رستوران‌های تهران در حال دست به دست شدن در شبکه‌های اجتماعی است که نشان می‌دهد یک کبوتر با پر و بال و رست‌شده با عسل و پرتقال در بشقاب گذاشته شده و آماده سرو است. این تصویر، بازتاب گسترده‌ایی در رسانه‌ها و فضای مجازی داشته و موجی از انتقاد کاربران را به دنبال داشته است.

محمد کرمی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران در این زمینه گفت: موضوع سرو کبوتر در یکی از رستوران‌های تهران از سوی یگان حفاظت این اداره در حال پیگیری است، اما در صورتی که گونه پرورشی حیات وحش باشد این اقدام مجاز است.

او گفت: پرورش و خرید و فروش گونه‌های مجاز حیات وحش قانونی است و اگر این رستوران از مبادی رسمی اقدام به تهیه کبوتر کرده باشد، مشکلی ندارد.

وی افزود: در صورتی که شکار غیرمجاز در این زمینه صورت گرفته باشد، با متخلفان برخورد می‌شود؛ از این رو منتظر بررسی و نظر یگان حفاظت محیط زیست استان هستیم.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه کبوتر جزو حلال‌گوشتان است، گفت: پرندگانی که دارای چینه‌دان و دانه‌خور باشند مانند کپک و بلدرچین حلال‌گوشت هستند.

وی ادامه داد: مراکز پرورش گونه‌های حیات وحش در استان تهران نداشته‌ایم، ولی در یکی از شهرستان‌های این استان درخواست مجوز برای پرورش «مرال» گونه گوزن قرمز یا گاو کوهی داشته‌ایم.

کرمی بیان کرد: در حال بررسی صدور این مجوز هستیم ضمن اینکه در کشور اکنون مجوز‌های پرورشی گونه‌های حیات وحش صادر شده است که بیشتر هدف از این موضوع بحث‌های اقتصادی و کسب سود است.

در روز‌های اخیر انتشار تصاویری مبنی بر پخت و سرو کبوتر در یکی از رستوران‌های تهران جنجال‌آفرین شد.

اما رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران در حالی گفته گونه پرورشی حیات وحش باشد این اقدام مجاز است که کاربران شبکه‌های اجتماعی و شهروندان معترض شده‌اند که سرو کبوتر به تنهایی مشکلی ندارد. مشکل این است که این رستوران اقدام به سرو کبوتر رست‌شده با سس پرتقال و عسل کرده که تصویری بسیار دلخراش، زننده و غیرانسانی است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: