تیتر امروز

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

بعد از انتشار خبر‌های جسته گریخته درباره توزیع واکسن کرونا و آشفتگی در مراکز واکسیناسیون که مسئول تزریق دوز دوم هستند، مهمترین خبر این روز‌ها اوج گیری کرونا در استان‌های جنوبی است...

در پی افزایش ۸۰ درصدی قیمت مسکن در سال گذشته قیمت رهن و اجاره مسکن نیز این روز‌ها سر به فلک کشیده است و این اتفاق در حالی می‌افتد که بیش از یک سوم از خانوار‌ها در تهران مستاجر هستند.

کد خبر: ۹۳۹۹۶
۱۲:۳۰ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

قیمت‌های رهن و اجاره در پایتخت

دیدارنیوز ـ ۵۰۰ میلیون تومان در سال‌های ۹۴ تا ۹۵ پول خرید یک واحد خانه صد متری بوده است چراکه درآن سال‌ها میانگین قیمت مسکن در تهران متری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده است، اما این روز‌ها ۵۰۰ میلیون تومان برای رهن خانه در مناطق بالاشهر تهران نیز کافی نیست و به عنوان مثال در حال حاضر رهن کامل یک واحد مسکونی ۱۵۰ متری در منطقه سعادت آباد تهران یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پول می‌خواهد.

طبق بررسی‌های صورت گرفته با ۵۰۰ میلیون تومان می‌شود یک واحد ۱۴۵ متری در شهرک نفت را رهن کامل کرد و گفتنی است که اجاره چنین واحدی ماهانه ۸ میلیون تومان پول می‌خواهد و در منطقه جردن نیز با ۵۰۰ میلیون تومان می‌شود تنها پول پیش را پرداخت کرد و علاوه بر آن برای سکونت در یک واحد ۳۰۰ متری در این منطقه باید ماهانه ۶۰ میلیون تومان اجاره داد.

رشد نرخ اجاره بها در ماه‌های اخیر منجر به مهاجرت معکوس از تهران شده است و تعداد زیادی از کشاورزان و صنعتگران که در سال‌های گذشته به تهران آمده بودند پایتخت را به مقصد شهر‌های اطراف ترک می‌کنند و گفتنی است که در سطح استان پردیس با ۵۸ درصد، ری با ۴۹ درصد و تهران با ۴۲ درصد بیشترین میزان مستأجران را در خود جای داده است.

طبق براورد‌های صورت گرفته در حال حاضر رهن کامل یک واحد مسکونی ۸۰ متری در فلکه اول تهران پارس ۴۵۰ میلیون تومان پول می‌خواهد و در مناطق بالاشهر تهران، اما با این مقدار پول امکان رهن کامل خانه وجود ندارد و مستاجران علاوه بر پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان پیش باید اجاره‌های هنگفتی بپردازند به طوری که سکونت در یک واحد ۱۹۰ متری در زعفرانیه علاوه بر ۵۰۰ میلیون تومان پول پیش نیاز به پرداخت ماهانه ۱۶ میلیون تومان اجاره دارد.

جدول زیر شامل خانه‌هایی است که با ۵۰۰ میلیون تومان پول پیش می‌توان در آن‌ها سکونت کرد:

قیمت‌های رهن و اجاره در پایتخت

برچسب ها: قیمت مسکن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: