تیتر امروز

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!
جام ملت‌های اروپا، میراث یک رویا

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!

بیش از ۶۰ سال از برگزاری نخستین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ملقب به «یورو» گذشته و نگاهی به این دوره تاریخی نکات جالبی را برای طرفداران فوتبال آشکار می‌کند.
احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی
از چشم جهان (۱)

احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی

از چشم جهان عنوان ستون ثابت حمیدرضا بابایی روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل بین‌الملل است که در آن به ترجمه و تحلیل مسائل حوزه بین‌الملل به خصوص از نگاه رسانه‌های دیگر کشورها می‌پردازد. اولین شماره...

وزیر امور خارجه جمهوری چک اعلام کرد، پراگ از مسکو می‌خواهد تا به منظور کاهش تنش‌ها در روابط دوجانبه، نام جمهوری چک را از فهرست کشورهای "غیردوست" خارج کند.

کد خبر: ۹۳۹۹۰
۱۲:۱۰ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

جمهوری چک از روسیه خواست نامش را از فهرست کشورهای

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دولت مسکو ۱۴ مه سال جاری میلادی فهرست اولیه کشورهای غیردوست با روسیه را منتشر کرد که شامل جمهوری چک و آمریکا می‌شد. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که این فهرست در صورت نیاز مرتبا بازبینی و به‌روز رسانی می‌شود.

"جاکوب کولهانک"، وزیر امور خارجه جمهوری چک گفت: بدون این اقدام به سختی بتوانیم به ارتباطات دیپلماتیک استاندارد و آغاز تامل درباره عادی‌سازی کامل روابط دوجانبه بازگردیم. باید خاطرنشان کنم که ما اقدامات مربوط به ایجاد فهرست "کشورهای غیردوست با روسیه" را در تضاد با کنوانسیون وین درخصوص روابط دیپلماتیک می‌دانیم.

روابط میان پراگ و مسکو پس از آن خدشه‌دار شد که جمهوری چک سازمان اطلاعات روسیه را به دست داشتن در انفجارهای سال ۲۰۱۴ میلادی در یک انبار تسلیحاتی متهم کرد و ۱۸ کارمند سفارت روسیه را از کشور اخراج کرد. در واکنش، مسکو ۲۰ تن از دیپلمات‌های جمهوری چک را عناصر نامطلوب دانست و تاکید کرد که اتهامات وارد شده از سوی پراگ علیه روسیه بی‌اساس و دور از ذهن هستند. 


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: