تیتر امروز

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟
«تنگنا» برنامه ششم ـ قسمت دوم

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. احمد زیدآبادی میهمان ششمین برنامه تنگنا بوده است.

خبرگزاری فرانسه تحت فشارهای رژیم صهیونیستی، خبرنگارش در کرانه باختری را اخراج کرد. این اقدام واکنش سندیکای روزنامه نگاران فلسطینی را به دنبال داشت.

کد خبر: ۹۳۹۷۶
۱۱:۴۹ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

ابوبکر رئیس سندیکای روزنامه نگاران فلسطین

دیدارنیوز - به نقل از سایت المیادین، سندیکای روزنامه نگاران فلسطین اعلام کرد، ای‌اف‌پی با پذیرش دیکته‌های رژیم صهیونیستی و از روی اجبار "ناصر ابوبکر"، خبرنگار خود در کرانه باختری را اخراج کرد.
ابوبکر رئیس سندیکای روزنامه نگاران فلسطین است و بیش از ۲۰ سال است که به عنوان خبرنگار خبرگزاری فرانسه فعالیت می‌کند.

این سندیکا اعلام کرد، این تصمیم پس از حملات تحریک آمیز متوالی علیه ابوبکر در پی مواضع و فعالیتش به عنوان رئیس سندیکای روزنامه نگاران مخصوصا در پرونده پیگرد رهبران اشغالگر و تحویل آنها به دادگاه های بین المللی گرفته شد.
سندیکای روزنامه نگاران فلسطین اعلام کرد، ابوبکر در طول پنج سال گذشته به دلیل فعالیتش در سندیکا و دفاع از روزنامه نگاران از سوی مدیریت خبرگزاری فرانسه و مدیر سابق و فعلی آن تحت آزار و اذیت سیستماتیک قرار گرفت تا استعفا دهد و کارش را رها کند.

سندیکای روزنامه نگاران فلسطین این تصمیم مستبدانه را لکه ننگی بر خبرگزاری فرانسه دانست و از وزارت فرهنگ و ارشاد فلسطین خواست اعتبار دفتر خبرگزاری فرانسه در رام الله را فورا لغو کند.

این سندیکا از تمامی سندیکاها، اتحادیه ها و سازمان های حقوق بشری فلسطین خواست برای محکومیت و توقف این تصمیمات خودسرانه و مستبدانه به صورت مشترک تلاش کنند. همچنین از اتحادیه بین المللی روزنامه نگاران، اتحادیه روزنامه نگاران عرب، اتحادیه های منطقه ای و تمامی سندیکاها بخصوص در فرانسه خواست، برای اطمینان از حرفه ای بودن کار این خبرگزاری و عدم وابستگی آن به دستورات اشغالگر تدابیری اتخاذ کنند.

هنوز خبرگزاری فرانسه به این اظهارات واکنش نشان نداده است.
در پی حمله اخیر رژیم صهیونیستی به غزه تعدادی از روزنامه نگاران فلسطینی کشته و زخمی شدند. این رژیم همچنین برج الجلا محل استقرار دفاتر شبکه های تلویزیونی و خبرگزاری های عربی و جهانی را هدف گرفت.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: