تیتر امروز

مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما  با بیان اینکه زمان برگزاری مناظرات قطعی است گفت: مناظره  با بازی های تیم ملی فوتبال همزمان نیست.

کد خبر: ۹۳۹۴۵
۱۰:۰۷ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

صداوسیما: مناظره های انتخابات با بازی های تیم ملی فوتبال همزمان نیست

دیدارنیوز - سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به این که در روزهای ۱۷، ۲۱ و ۲۵ خرداد ماه که در برنامه تلویزیون به عنوان روزهای مناظره پیش بینی شده است؛ در همان روزها پخش مسابقات فوتبال را هم داریم؛ گفت: بر این اساس کمیسیون تصمیم گرفت زمان برگزاری مناظره‌ها به روزهای ۱۶، ۲۰ و ۲۴ و یا ۱۸، ۲۲ و ۲۶ خرداد منتقل شود.

محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما در واکنش به اظهارات سخنگوی رئیس ستاد انتخابات با تاکید بر آنکه زمان برگزاری مناظرات قطعی است، به ایرنا گفت: طی جلسات متعدد با مسئولان ستادهای خبری و نمایندگان کاندیداهای محترم ریاست جمهوری تمامی جوانب و برنامه‌ریزی‌های مختلف را برای انتخاب بهترین روز و زمان جهت پخش مناظره‌ها در نظر گرفتیم و بر این اساس روز و ساعت مناظره‌ها قطعی و بدون تغییر است.

وی افزود: بر اساس آنچه از برنامه ریزی قبلی صورت گرفته بود و در قرعه کشی هم اعلام شد مناظرات در روزهای ۱۷، ۲۱ و ۲۵ خرداد ماه به صورت قطعی برگزار می‌شود و زمان هر مناظره سه ساعت خواهد بود.

رنجبران با بیان آنکه برنامه‌ریزی صدا و سیما برای برگزاری مطلوب تبلیغات انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم را از مدت ها قبل و براساس تجربیات گذشته انجام دادیم افزود : مرتضی حیدری مجری-کارشناس شناخته شده رسانه به عنوان مجری مناظره‌ها مشخص شده و جلسات متعدد کارشناسی در زمینه طراحی، ترتیب پاسخ‌گویی و سوالات مناظره صورت گرفته است.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و تشریفات ستاد انتخابات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بعد از قرعه کشی برنامه‌های نامزدها در شامگاه چهارشنبه (پنج خرداد) بلافاصله ضبط برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها از پنج شنبه صبح (ششم خرداد) آغاز شد یادآور شد: همکاران پرتلاش بنده در پنج روز گذشته به صورت شبانه روزی درخدمت نامزدها و نمایندگان آنها بوده و هستند و برنامه‌های مختلف آنها به صورت منظم درحال ضبط و پخش است.

وی درپاسخ به این پرسش که آیا نامزدها تاکنون تغییراتی در برنامه‌های خود داده اند که رسانه ملی مجبور به جابجایی زمان‌ها باشد گفت: بله با وجود اینکه از نامزدها و نمایندگان آنها تقاضا کرده بودیم تا این اتفاق نیافتد، اما همچون دوره‌های گذشته به دلیل فشردگی برنامه‌های آنها چندین بار برای هر کدام از آنها این اتفاق افتاد و ما در رسانه ملی در حد امکان همکاری لازم را انجام داده‌ایم تا به رغم بهم خوردن زمان بندی ضبط کار این عزیزان انجام شود.

رنجبران در پاسخ به پرسش دیگری که آیا مناظرات با زمان بازی‌های فوتبال تیم ملی در انتخابی جام جهانی همزمان است گفت: خیر اینطور نیست و زمان مناظرات کاملا خارج از زمان مسابقات فوتبال خواهد بود زیرا از ابتدا هم به این موضوع دقت شده بود.


منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: