تیتر امروز

قلب زاگرس در آتش؛ تنها اشک‌ باقی مانده است!
آتش سوزی سریالی جنگل‌های ایران ادامه دارد

قلب زاگرس در آتش؛ تنها اشک‌ باقی مانده است!

این گزارش تکراری است. زاگرس در آتش است و صدها تن با دست خالی برای خاموش کردن آن می‌کوشند. زاگرس در آتش است و گویی برای زاگرس هم مانند همه ما تنها اشک باقی مانده است.

بلومبرگ نوشت: ایران با آغاز انتقال نفت خام از طریق خط لوله استراتژیک گوره-جاسک، تنگه هرمز را دور می‌زند. این نفت خام از تلمبه خانه شماره ۲ عبور کرده و به تأسیسات نزدیک بندر جاسک رسیده است. هیچ اطلاعات دقیقی در مورد میزان نفت انتقال یافته وجود ندارد.

کد خبر: ۹۳۷۹۴
۱۱:۴۳ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

 تزریق نفت خام به خط لوله راهبردی

دیدارنیوز ـ شرکت ملی نفت ایران در اوایل همین ماه اعلام کرد تزریق نفت خام به این خط لوله را آغاز کرده و انتقال نفت از منطقه جاسک در ساحل دریای عمان یک ماه دیگر آغاز می‌شود و حسن روحانی رئیس جمهور ایران این خط لوله ۱۰۰۰ کیلومتری را در آینده نزدیک رسماً افتتاح خواهد کرد.

راه‌اندازی مرکز انتقال شماره ۲نفت خام گوره- جاسک

بیشتر صادرات انرژی ایران در حال حاضر از تنگه هرمز صورت می‌گیرد، یک گذرگاه کشتیرانی باریک در خلیج فارس که به دنبال خروج دونالد ترامپ از قرارداد اتمی برجام و اعمال دوباره تحریم‌ها علیه بخش نفت و اقتصاد ایران دچار مشکلات فراوانی شده بود.

بازار‌های نفت از نزدیک مذاکرات بین ایران و قدرت‌های بزرگ دنیا را برای احیای این قرارداد و لغو تحریم‌های گسترده علیه بخش انرژی ایران دنبال می‌کنند. در صورت برداشته شدن این تحریم‌ها ایران می‌تواند صادرات میلیون‌ها بشکه نفت خود را از سر بگیرد.

رئیس جمهور ایران در اوایل همین ماه گفته بود مذاکره‌کنندگان قبول کرده‌اند تحریم‌ها علیه صنایع نفت، کشتیرانی، بیمه و بانکداری ایران برداشته شود. این خبر باعث کاهش قیمت نفت شد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: