تیتر امروز

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟
«تنگنا» برنامه ششم ـ قسمت دوم

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. احمد زیدآبادی میهمان ششمین برنامه تنگنا بوده است.

در سومین روز از مسابقات لیگ والیبال ملت‌ها، بازی تیم ملی ایران و هلند در نهایت با پیروزی روحیه‌بخش و شیرین بازیکنان ایران تمام شد.

کد خبر: ۹۳۷۰۳
۱۶:۴۷ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۰

کامبک ایران در والیبال لیگ ملت‌ها، هلند اولین قربانی جوان‌ها

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها در ریمینی ایتالیا وارد سومین روز خود شد و در نخستین بازی فرانسه با نتیجه ۳-۱ بر استرالیا پیروز شد. دومین بازی، اما بین ایران و هلند برگزار شد که از جهاتی برای بازیکنان ما اهمیت ویژه‌ای داشت. بعد از دو شکست مقابل ژاپن و روسیه، تیم ملی ایران نیاز وافری به پیروزی داشت و به همین خاطر با تمام قوا در برابر نارنجی‌ها قرار گرفت. خبر خوب این بود که سعید معروف هم به بازی رسید.

با اعلام ولادیمیر آلکنو ایران با ترکیب ۱۴ نفره سعید معروف (کاپیتان)، سیدمحمد موسوی، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت‌پور، مسعود غلامی، مرتضی شریفی، بردیا سعادت، صابر کاظمی، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، میثم صالحی، محمدطاهر وادی، آرمان صالحی (لیبرو) و امیرحسین اسفندیار مقابل هلند پا به این رقابت‌ها گذاشت.

ساعتی قبل از شروع بازی با تصمیم ولادیمیر آلکنو، مرتضی شریفی و بردیا سعادت در ترکیب ۱۴ نفره بازی ایران مقابل هلند جایگزین میلاد عبادی‌پور و امیر غفور شدند. به این ترتیب تیم جوان ایران در برابر هلندی به میدان رفت که دو شکست را در روز‌های قبل تجربه کرده بود. هلند در سه ست به روسیه باخت، اما در برابر ژاپن با اینکه جلو بود، اما ۳-۲ نتیجه را واگذار کرد.

از همان دست اول مشخص شد که ایران برای برد به میدان آمده و جوانان ایران بازی خوبی در مقابل هلند به نمایش گذاشتند و از همان ابتدا جلو افتادند و در نهایت با امتیاز ۱۸ ـ ۲۵ این گیم را بردند. در ست دوم هلند کمی بهتر شد وتا امتیاز ۲۳ با ایران پایاپای جلو رفت، اما باز هم این دست نیز با امتیاز ۲۳ ـ ۲۵ به سود ایران تمام شد.

در ست سوم، اما هلند با اینکه ۵ امتیاز از ایران عقب افتاد، اما در امتیاز بالای ۲۰، حتی از ایران جلو زد. با این حال بازیکنان ایران بازی را برگرداندند و در نهایت بازی با نتیجه ۲۸ ـ ۳۰ به سود ایران تمام شد و بلندقامتان ما نخستین پیروزی خود را به دست آوردند. به نظر بهترین دستاورد این بازی، اعتماد به نفسی بود که چهره‌های جوان تیم ملی به دست آوردند و باید منتظر شکوفایی آن‌ها در بازی‌های بعدی بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
بی بی جی
واحد بازرگانی دیدار