تیتر امروز

تراژدی دریاچه ارومیه؛ احتضار طولانی و دردناک!

تراژدی دریاچه ارومیه؛ احتضار طولانی و دردناک!

برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و حفر چاه‌های غیر مجاز در اطراف دریاچه ارومیه با پیشنهاد رئیس دولت نهم و دهم حیات این دریاچه را به خطر انداخت اما در طول سال‌های گذشته بر این دریاچه چه گذشت؟
اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!
هشدار به کسانی که به دنبال تغییر سرمربی تیم ملی‌اند

اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!

در فاصله کمی از موفقیت تیم ملی در منامه، انتشار برخی اخبار در مورد پایان کار اسکوچیچ و آوردن یک مربی نامدار، قطعا مثل یک خنجر از پشت برای فوتبال ایران خواهد بود.

مسئول نظارت بر مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت گفت: از روز اول در کنار تیم تولید و تست واکسن بودم و به جرات به عنوان داوطلبی که واکسن را تزریق کرده‌ام می‌گویم مردم این همان واکسن عالی، موثر و امنی است که خیال شما را راحت خواهد کرد.

کد خبر: ۹۳۶۲۹
۱۲:۳۲ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۰

مینو محرز واکسن موثر و ایمن کووایران برکت

دیدارنیوز ـ دکتر مینو محرز روز یکشنبه در نشست خبری مرحله سوم تست انسانی واکسن کووایران برکت افزود: نخستین واکسن ایران به نام کوو ایران برکت ساخته شده و ویروس آن از بیمار اردبیلی گرفته شده و مراحل حیوانی، فاز‌های اول و دوم را با موفقیت طی کرده است.

این متخصص عفونی ادامه داد: از صفر تا ۱۰۰ این واکسن در داخل کشور و توسط محققان ایرانی انجام شده است.

مدارس و دانشگاه‌ها از مهر ۱۴۰۰ بازگشایی شوند

محرز با تاکید بر اینکه باید کمک کنیم تا مردم هرچه زودتر واکسن کرونا بزنند، گفت: از مهر ماه امسال با زدن واکسن کرونا باید مدارس و دانشگاه‌ها بازگشایی شوند.

واکسن کرونا هرچه زودتر در اختیار مردم قرار گیرد

وی با بیان اینکه واکسن ایرانی کوو ایران برکت مصون و موثر است، اظهار امیدواری کرد که هرچه زودتر واکسن در اختیار مردم قرار گیرد.

محرز افزود: با این کار هم به درصد بالایی از واکسیناسیون جامعه می‌رسیم تا کار‌ها تقریبا به روال عادی برگردد.

وی تاکید کرد که اکنون در دنیا با کمبود واکسن کرونا مواجه هستند؛ باید به سمت تولید داخلی می‌رفتیم که این کار با موفقیت در کشور انجام گرفته است.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: از روز اول در کنار تیم تولید و تست واکسن بودم و به جرات به عنوان داوطلبی که واکسن را تزریق کرده‌ام می‌گویم مردم این همان واکسن عالی، موثر و امنی است که خیال شما را راحت خواهد کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که هرچه زودتر با ورود آن به بازار از واردات واکسن بی‌نیاز شویم.

محرز گفت: واکسن کوو ایران برکت هر سه فاز تست انسانی را تا امروز با موفقیت کامل پشت سر گذاشته است.

تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی با نام «کُوو ایران برکت» روز سه شنبه (نهم دی ماه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری روی سه داوطلب آغاز شد.

تزریق نخستین مرحله واکسن ایران کوو برکت بین داوطلبان در قالب فاز اول تست انسانی واکسن ایرانی انجام شد و ۵۶ داوطلب این مرحله دو دوز واکسن خود را دریافت کردند و تزریق آخر واکسن هم ۳۰ بهمن ماه به آخرین داوطلب این مرحله انجام شد.

بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده فاز دوم این واکسن از اواخر اسفند ماه سال آغاز و در این مرحله ۲۸۰ داوطلب وارد این طرح مطالعاتی شدند.

مطالعات بالینی مرحله سوم واکسن «کوو ایران برکت» پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ آغاز و در مراسم آغاز این مرحله، واکسن به سه داوطلب شامل عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، نماینده مردم سیستان و بلوچستان و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس و یک استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی تهران تزریق شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: