تیتر امروز

گزارش زنده: ایران صفر ـ عراق صفر

گزارش زنده: ایران صفر ـ عراق صفر

در هفتمین بازی از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا، تیم ملی ایران میزبان عراق در ورزشگاه آزادی است در حالی که در ورزشگاه آزادی تماشاگران مرد و زن حضور دارند.
رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....
با شدت بالای سرایت

شناسایی شاخه جدید ویروس کرونا در ویتنام

مقامات بهداشتی در ویتنام شاخه جدیدی از ویروس کرونا را شناسایی کرده‌اند که به شدت مسری است.

کد خبر: ۹۳۵۸۰
۱۰:۱۱ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۰

 ویروس جدید کرونا در ویتنام

دیدارنیوز ـ به نقل از بیزینس اینسایدر، وزارت بهداشت ویتنام روز گذشته اعلام کرد محققان شاخه جدیدی از ویروس کرونا را شناسایی کرده‌اند که نشانه‌هایی از هر دو شاخه انگلیسی و هندی این ویروس در خود دارد.

از آنجا که ویروس در هر دو کشور جهش یافته، شدت انتقال آن نیز بیشتر است. مقامات انگلیس معتقدند شاخه انگلیسی ویروس کرونا سریع‌تر از شاخه‌های دیگر منتقل می‌شود. این شاخه که B.۱.۱.۷ نام دارد در مقایسه با شاخه‌های دیگر آن ۳۰ تا ۵۰ درصد بیشتر منتقل می‌شود. از سوی دیگر شاخه هندی این ویروس عفونی‌تر است.

این بدان معنا است که شاخه‌های جهش یافته ویروس کرونا سریع‌تر شیوع می‌یابند، افراد بیشتری را بیمار می‌کنند، از واکنش سیستم ایمنی بدن فرار می‌کنند، در تست‌ها آشکار نمی‌شوند یا دارو‌های موجود تأثیری در درمان شان نخواهند داشت.

در هر حال به نوشته نشریه VnExpress، شاخه جدید ویروس کرونا که در ویتنام ردیابی شده به سرعت در هوا منتشر می‌شود. تاکنون حداقل ۴ مبتلا به این نوع از ویروس در ویتنام شناسایی شدند.

منبع: مهر
برچسب ها: ویروس کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر