تیتر امروز

ایرانیان باید رویای جمعی خود را پیدا کنند؛ زیستن بدون رویا مهلک است!
گفتگو با دکتر رضا اکبری نوری

ایرانیان باید رویای جمعی خود را پیدا کنند؛ زیستن بدون رویا مهلک است!

یک روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری و در شرایطی که همه منتظر انتخابات فردا هستند؛ با دکتر رضا اکبری نوری از رویای جمعی ایرانیان گفتیم. از اینکه زیستن بدون رویا چقدر برای جامعه ایران مهلک است.
قلب زاگرس در آتش؛ تنها اشک‌ باقی مانده است!
آتش سوزی سریالی جنگل‌های ایران ادامه دارد

قلب زاگرس در آتش؛ تنها اشک‌ باقی مانده است!

این گزارش تکراری است. زاگرس در آتش است و صدها تن با دست خالی برای خاموش کردن آن می‌کوشند. زاگرس در آتش است و گویی برای زاگرس هم مانند همه ما تنها اشک باقی مانده است.

طالبان رسما نیروهای امنیتی افغان را که برای سفارت استرالیا در کابل کار می‌کنند، تهدید کرده است.

کد خبر: ۹۳۴۳۱
۱۲:۱۹ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۰

طالبان نیروهای امنیتی افغان در سفارت استرالیا را تهدید کرد

دیدارنیوز - به نوشته روزنامه گاردین، طالبان تصاویر این افراد را به صورت آنلاین منتشر کرده و به آنها هشدار داده که بابت همکاری با یک دولت خارجی هدف حمله قرار می‌گیرند.

دولت استرالیا اخیرا اعلام کرد که سفارتش را در کابل تعطیل می‌کند و گفت: به دلیل شرایط نامطمئن امنیتی این سفارت تعطیل می‌شود چون دیپلمات‌ها در پی خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان دیگر در امان نیستند.

اتباع افغان که به عنوان گارد امنیتی در سفارت استرالیا در کابل کار می‌کنند می‌گویند کار آنها باعث شده تا هدف حملات طالبان قرار گیرند و بسیاری از آنها می‌گویند در داخل افغانستان در امان نیستند.

طالبان علنی گفته هر کسی که برای یا در کنار دولت‌های خارجی یا نیروهای خارجی کار کند، خائن  و دشمن است و هدف قرار می‌گیرد.
ارتش آمریکا گفته است که سریعا بر روی ایجاد برنامه‌هایی برای خارج کردن مترجمان و سایر کارمندانی کار می‌کند که برای نیروهای آمریکایی کار می‌کردند. اما سایر کشورهای متحد چنین بیانیه‌ای منتشر نکرده‌اند.
یکی از نیروهای امنیتی که برای سفارت‌های خارجی در کابل کار می‌کند، گفته که نیروهای امنیتی افغان فعال در سفارتخانه‌ها به صورت منظم با تهدید مرگ از سوی طالبان روبرو هستند.

"جیسون اسکنز"، کاپیتان سابق ارتش استرالیا که در افغانستان خدمت کرده، گفت: استرالیا یک تعهد اخلاقی در قبال آنهایی دارد که برای ۲۰ سال برای ارتش یا سفارتخانه کشور در کابل کار کرده‌اند.

در گزارش اطلاعاتی آمریکا آمده است: طالبان احتمالا در صحنه نبرد دستاوردهایی به دست می‌آورد و دورنمای توافق صلح هم نامشخص است.

دولت استرالیا اعلام کرد که سفارت این کشور در کابل ۲۸ مه، روز جمعه بسته شده اما نیروهای امنیتی افغان می‌توانند تا ۱۵ ژوئن به نگهبانی خود ادامه دهند


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: