تیتر امروز

شمارش معکوس برای احیای برجام

شمارش معکوس برای احیای برجام

هیئت‌های مذاکره‌کننده برجام به پایتخت‌های خود برگشته‌اند. این قرارداد پرماجرا هفته‌های پرنوسانی در پیش دارد، اما صدای احیای آن بلندتر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. برجام حتی قبل از آن که روحانی...
محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود
امروز روز ملی محیط‌بان است

محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود

احراز درجه جانبازی و شهادت، تعیین شغل محیط‌بانی به عنوان شغل سخت و زیان آور و بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه، کمبود نیروی محیط‌بانی، افزایش حقوق و دستمزدها، افزایش ناوگان و تجهیزات محیط‌بانی، کم کردن...

تیم ملی والیبال ایران در مسابقات لیگ ملت‌ها در گام نخست در برابر ژاپن تن به شکست داد.

کد خبر: ۹۳۳۲۹
۱۷:۴۸ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۰

والیبال ایران

 

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: در نخستین روز از مسابقات لیگ ملت‌های والیبال، تیم ملی ایران در شهر ریمینی ایتالیا با ژاپن دیدار کرد و در غیاب کاپیتان خود، بازی را در سه ست متوالی واگذار کرد. ساعاتی قبل از شروع مسابقه مشخص شد که سعید معروف کاپیتان نامدار و باتجربه به دلیل سرماخوردگی قادر نیست در این مسابقه حضور پیدا کند. البته نگرانی از آنکه مبادا معروف دچار کرونا شده باشد نیز برای چند ساعت کل اعضای تیم و کادر فنی را دچار تشویش ذهنی کرد.

نگرانی به این دلیل بود که اگر معذوف دچار کووید ۱۹ شده بود، علاوه بر خودش، هم‌اتاقی او نیز حتی در صورت منفی شدن تست، امکان حضور در زمین را پیدا نمی‌کرد. خوشبختانه تست معروف منفی شد، اما او همچنان امکان بازی پیدا نکرد و پاسور دوم تیم یعنی محمد طاهر وادی در تمام طول مسابقه در زمین حاضر بود.

در ست اول به دلیل همین تغییر ناخواسته، تیم ایران در مقابل ژاپن چندان قوی ظاهر نشد و بازی را ۲۵ ـ ۲۱ باخت. بازیکنان ایران در دست دوم بهتر شدند و فاصله را کم کردند، اما باز هم ۲۵ ـ ۲۲ باختند. در ست سوم، اما ایران برای دقایق زیادی از ژاپن اماده جلو هم بود، اما باز هم در لحظات پایانی مغلوب ژاپن شد و با نتیجه ۲۶ ـ ۲۴ کار را تمام کرد.

گرچه در ظاهر بازی سه بر صفر تمام شد، اما به نظر می‌آید به تدریج ایران بتواند به روز‌های خوبش بازگردد. در عین حال این بازی‌ها به عنوان دیدار‌های تدارکاتی هم می‌تواند تلقی شود و باید منتظر بهترین نمایش ایران در المپیک بود. طبعا موفقیت در المپیک می‌تواند ناکانمی و ضعف در لیگ ملت‌ها را بپوشاند.

ایران در بازی دوم فردا شنبه ساعت ۱۴:۳۰ مقابل روسیه خواهد ایستاد.   

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
بی بی جی
واحد بازرگانی دیدار