تیتر امروز

شمارش معکوس برای احیای برجام

شمارش معکوس برای احیای برجام

هیئت‌های مذاکره‌کننده برجام به پایتخت‌های خود برگشته‌اند. این قرارداد پرماجرا هفته‌های پرنوسانی در پیش دارد، اما صدای احیای آن بلندتر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. برجام حتی قبل از آن که روحانی...
محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود
امروز روز ملی محیط‌بان است

محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود

احراز درجه جانبازی و شهادت، تعیین شغل محیط‌بانی به عنوان شغل سخت و زیان آور و بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه، کمبود نیروی محیط‌بانی، افزایش حقوق و دستمزدها، افزایش ناوگان و تجهیزات محیط‌بانی، کم کردن...

موزه «ویکتوریا و آلبرت» با برگزاری نمایشگاهی بزرگ تاریخچه فرهنگ و هنر ایران را به نمایش می‌گذارد.

کد خبر: ۹۳۱۳۱
۱۷:۰۵ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۰

نمایشگاه آثار ایرانی در لندن

دیدارنیوز ـ به نقل از رویترز، مجموعه آثار مختلفی از مجسمه‌های تاریخی گرفته تا عکس‌های معاصر که نمایانگر پنج‌هزار سال تاریخچه فرهنگ و هنر ایرانی هستند از هفته آینده در موزه «ویکتوریا و آلبرت» واقع در لندن به نمایش گذاشته خواهند شد.

نمایشگاه «ایران حماسی» که از شنبه به روی عموم مردم باز می‌شود بیش از ۳۰۰ اثر متعلق به ایران باستان، معاصر و اسلامی را به نمایش می‌گذارد که از جمله آن‌ها به مجموعه‌ای از دست‌نوشته‌ها، سرامیک‌ها، فرش‌ها و عکس‌ها می‌توان اشاره کرد.

این نمایشگاه که در نوع خود برای نخستین‌بار در ۹۰ سال اخیر در بریتانیا برگزار می‌شود در ۱۰ بخش مختلف از جمله «امپراتوری ایران» با تمرکز بر سلسله هخامنشیان، «تغییر مذهب» که بر نقش اسلام در فرهنگ ایران تمرکز دارد و «تعالی ادبی» با تمرکز بر شعر فارسی برگزار می‌شود.

آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شوند در طول زمان به مجموعه این موزه اضافه شده یا امانت گرفته شده‌اند.

«جان کرتیس»، از مسوولان برگزارکننده این نمایشگاه معتقد است با توجه به امکان‌پذیر نبودن خارج کردن آثار از ایران، اکنون زمان بسیار دشواری برای برگزاری نمایشگاه محسوب می‌شود.

به گفته «کرتیس» آثار این نمایشگاه از نقاط مختلفی به امانت گرفته شده‌اند تا در نهایت نمایشگاهی برای نمایش تمدن بزرگ ایران شکل بگیرد.

بر اساس اطلاعات مندرج در وب‌سایت موزه «ویکتوریا و آلبرت»، این نمایشگاه تا دوازدهم سپتامبر ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه آثار ایرانی در لندن

نمایشگاه آثار ایرانی در لندن

نمایشگاه آثار ایرانی در لندن

 

منبع: ایسنا
برچسب ها: آثار هنری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: