تیتر امروز

گزارش زنده: ایران صفر ـ عراق صفر

گزارش زنده: ایران صفر ـ عراق صفر

در هفتمین بازی از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا، تیم ملی ایران میزبان عراق در ورزشگاه آزادی است در حالی که در ورزشگاه آزادی تماشاگران مرد و زن حضور دارند.
رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....
گزارشی از نخستین ایستگاه‌موزه تهران در ایستگاه متروی خیام:

پس از ایستگاه‌موزه فرش خیام، آمادگی منطقه ۱۲ برای ایجاد ایستگاه‌موزه‌ها

به دنبال ایجاد ایستگاه‌موزه فرش ایستگاه متروی خیام، شهردار منطقه 12 از اعلام آمادگی این منطقه برای ایجاد ایستگاه‌موزه‌های بیشتر در این منطقه خبر داد.

کد خبر: ۹۳۱۱۳
۱۶:۰۵ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۰

پس از ایستگاه‌موزه فرش خیام، آمادگی منطقه ۱۲ برای ایجاد ایستگاه‌موزه‌ها
دیدارنیوز: علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر گفت: موضوع ایستگاه‌‌موزه‌ها، مسأله سابقه‌داری در بسیاری کشورهای دنیاست و در شهرهای تاریخی نظیر مسکو، رم از بابت تردد و تعاملی که در شهر باید صورت گیرد، ایستگاه‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی هستند که هر فرهنگی می‌تواند ظرفیت‌ها و محصولات خود را در آنها عرضه کند.

وی افزود: از این ‌رو ما در منطقه مرکزی تهران از جنبه حضور اصناف مختلف، رویدادهای گوناگون تاریخی، همچنین از این جنبه که حجم قابل توجهی از خطوط متروی تهران و ایستگاه‌های اولیه و قدیمی این شهر در این منطقه وجود دارد، ظرفیت ایجاد ایستگاه‌موزه‌ها را داریم که اگر حمایت‌های لازم از سوی شورای شهر صورت گیرد، می‌توان کارهایی را در این زمینه آغاز کرد و ما برای انجام این کار در همه ایستگاه‌های منطقه، اعلام آمادگی می‌کنیم.

شهردار منطقه 12 با اشاره به ایجاد ایستگاه‌موزه فرش متروی ایستگاه خیام با حضور محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در اسفندماه سال 99 ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری موجود در این منطقه تاریخی، همچنین وجود اتحادیه فرش واقع در بازار تهران، با پیگیری کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران، ایده احداث اولین موزه فرش دستبافت در ایستگاه متروی خیام شکل گرفت.

وی با اشاره به اهدای دو فرش نفیس دستبافت از جناب سیدمجتبی عراقچی، رئیس اتحادیه فرش برای نمایش در موزه ادامه داد: کار احداث بخش پایلوت طرح موزه با حمایت مالی شهرداری منطقه 12 شامل انتخاب پیمانکار اصلح و خرید قطعات لازم با همکاری شرکت شرکت بهره‌برداری راه‌آهن (مترو) تهران حومه و اتحادیه فرش دستبافت در واپسین روزهای سال 1399 به پایان رسید.

سعادتی همچنین اظهار امیدواری کرد: تلاش می‌کنیم پس از بررسی‌های لازم و تخصیص بودجه و انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای بین شهرداری منطقه 12، شرکت بهره‌برداری راه آهن (مترو) تهران حومه و اتحادیه فرش با هدف استفاده از ظرفیت‌های گردشگری متروی تهران، اقدامات بعدی برای طراحی و احداث دیگر بخش‌های این موزه صورت پذیرد.

ایستگاه خیام در خط یک مترو تهران در جنوب تهران و در مجاورت بازار فرش قرار دارد.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر