تیتر امروز

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!
جام ملت‌های اروپا، میراث یک رویا

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!

بیش از ۶۰ سال از برگزاری نخستین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ملقب به «یورو» گذشته و نگاهی به این دوره تاریخی نکات جالبی را برای طرفداران فوتبال آشکار می‌کند.
احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی
از چشم جهان (۱)

احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی

از چشم جهان عنوان ستون ثابت حمیدرضا بابایی روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل بین‌الملل است که در آن به ترجمه و تحلیل مسائل حوزه بین‌الملل به خصوص از نگاه رسانه‌های دیگر کشورها می‌پردازد. اولین شماره...

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که یکی از کارمندان سفارت بلغارستان "عنصر نامطلوب" است؛ اقدامی که در پی واکنش به اخراج دیپلمات روسی در ماه گذشته میلادی در سفارت روسیه در صوفیه صورت گرفت.

کد خبر: ۹۳۰۹۹
۱۵:۳۴ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۰

مسکو کارمند سفارت بلغارستان را عنصر نامطلوب اعلام کرد

دیدارنیوز -  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دادستان‌های بلغارستان پیشتر مظنون شده بودند که دست کم شش شهروند روس در چهار انفجار در انبار مهمات بلغارستان در بازه زمانی ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ دست دارند و در همین راستا دولت صوفیه یک دیپلمات روس را ماه گذشته میلادی اخراج کرد؛ اقدامی که مسکو آن را محکوم کرد و غیرقابل توجیه دانست.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که به سفیر بلغارستان بابت تصمیمش در اخراج یکی از کارمندان این کشور در مسکو اطلاع داده است.

وزارت خارجه بلغارستان اواخر آوریل سال جاری میلادی اعلام کرده بود که دیپلمات روس عنصر نامطلوب است و مسکو نیز وعده داد که دست به اقدام متقابل می‌زند.

رسانه‌های خبری بلغارستان پیشتر گزارش کرده بودند که شش شهروند روس مظنون به دست داشتن در یکسری انفجارها در انبار و کارخانه‌های تسلیحات سازی این کشور هستند. سه تن از آنها به تلاش برای قتل یک تاجر بلغاری متهم شدند.

دادستان‌های بلغارستان اکنون به دنبال بررسی چهار انفجار در انبار مهمات در بازه زمانی ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ هستند.


منبع: اعتماد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: