تیتر امروز

شمارش معکوس برای احیای برجام

شمارش معکوس برای احیای برجام

هیئت‌های مذاکره‌کننده برجام به پایتخت‌های خود برگشته‌اند. این قرارداد پرماجرا هفته‌های پرنوسانی در پیش دارد، اما صدای احیای آن بلندتر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. برجام حتی قبل از آن که روحانی...
محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود
امروز روز ملی محیط‌بان است

محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود

احراز درجه جانبازی و شهادت، تعیین شغل محیط‌بانی به عنوان شغل سخت و زیان آور و بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه، کمبود نیروی محیط‌بانی، افزایش حقوق و دستمزدها، افزایش ناوگان و تجهیزات محیط‌بانی، کم کردن...

در انتخابات هیات رئیسه سال دوم، امیرحسین قاضی زاده هاشمی کرسی نایب رئیسی را به شوق ریاست جمهوری رها کرد تا پای عبدالرضا مصری به هیات رئیسه باز شود.

کد خبر: ۹۳۰۰۱
۱۰:۵۲ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۰

وزرای احمدی‌نژاد سکونشین مجلس یازدهم

دیدارنیوز - برخلاف اولین اجلاسیه مجلس یازدهم اجلاسیه دوم حرف و حدیث زیادی نداشت یا اگر هم بود در هیاهوی انتخابات و غوغای رد صلاحیت‌ها گم شد و تقریبا نتیجه و ترکیب هیات رئیسه برای دومین سال همان ترکیبی شد که پیش‌بینی‌اش چندان دور از ذهن نبود.

محمدباقر قالیباف که نقد ریاست قوه مقننه به نسیه ریاست جمهوری را ترجیح داده بود پاداش این رفتار خود را دریافت کرد و برای یکسال دیگر بر کرسی ریاست تکیه زد، هرچند آراء او تغییر نکرد و همان ۲۳۰ رأی سال اول را از نمایندگان گرفت.
بعد از آن نوبت به رای گیری برای نواب رئیس رسید ماجرا کمی تغییر کرد و حالا امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی که توانست از فیلتر شورای نگهبان عبور کند و در صف کاندیداهای اصلی برای کرسی ریاست جمهوری قرار بگیرد از خیر نائب رئیسی مجلس گذشت و این رقابت به نام علی نیکزاد نماینده اردبیل و البته وزیر مسکن دولت محمود احمدی‌نژاد و عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه، وزیر رفاه دولت نهم بدون حضور رقیب سوم  رقم خورد.

در این رای گیری آرای نیکزاد نسبت به سال گذشته ۱۰ رای بیشتر بود و با فاصله یک رای پیشتاز بودن از عبدالرضا مصری توانست جایگزین امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی بشود و کرسی نائب رئیس اول را از آن خود کند و عبدالرضا مصری با ۲۰۵ رای در این تقسیم غنایم مجلس یازدهم کرسی نائب رئیس دوم را به دست آورد. 

 

اجلاسیه

کاندیداهای نواب رئیس

تعداد آرا

اول

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی

۲۰۸

علی نیکزاد

۱۹۶

دوم

علی نیکزاد

۲۰۶

عبدالرضا مصری 

۲۰۵

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: