تیتر امروز

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

بعد از انتشار خبر‌های جسته گریخته درباره توزیع واکسن کرونا و آشفتگی در مراکز واکسیناسیون که مسئول تزریق دوز دوم هستند، مهمترین خبر این روز‌ها اوج گیری کرونا در استان‌های جنوبی است...

یک کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در سوریه گفت: این انتخابات سوریه را یک گام به سمت صلح، ثبات، آرامش و دموکراسی نزدیک‌تر می‌کند.

کد خبر: ۹۲۹۶۰
۰۹:۰۸ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۰

تاثیر انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه بر آینده سیاسی این کشور

دیدارنیوز - حسین کنعانی مقدم در مورد تأثیر انتخابات ریاست جمهوری سوریه بر روند سیاسی در این کشور عربی  تصریح کرد: انتخابات ریاست جمهوری سوریه این کشور را یک گام به سمت صلح، ثبات، آرامش و دموکراسی نزدیک تر  می کند . این گام را دولت بشاراسد با حمایت و همراهی نیروهای مقاومت و مردم و همچنین برخی از کشورهای اسلامی برداشته است و گام بسیار مهمی در روند سیاسی سوریه محسوب می‌شود. 

وی با بیان اینکه این انتخابات می تواند به ایجاد صلح و ثبات و حفظ تمامیت ارضی سوریه و همچنین مقابله با گروه های تروریستی از جمله داعش و تقویت جبهه مقاومت بیانجامد، گفت: این انتخابات براساس قانون اساسی قبلی سوریه برگزار می شود و پیش بینی می‌شود که قانون اساسی جدید سوریه بعد از برگزاری انتخابات نهایی شود و مذاکرات و رایزنی ها در مورد آن به نتیجه برسد. 

کنعانی مقدم با بیان اینکه براساس قانون اساسی قبلی سوریه که اکنون ملاک عمل است رئیس جمهور سوریه می تواند چندین بار برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شود و این امر در مورد آقای بشار اسد نیز با توجه به همین موضوع صورت گرفته است، اظهار کرد : کسانی که کاندیدای ریاست جمهوری در سوریه می شوند باید مورد تأیید نمایندگان مجلس این کشور نیز قرار بگیرند و آقای بشار اسد نیز با آرای مثبت بسیاری از نمایندگان به عنوان نامزد انتخابات در این صحنه حضور پیدا کرده است و با توجه به سابقه و نوع عملکرد او  این پیش بینی می‌شود که  بشار اسد  بار دیگر به عنوان نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری سوریه معرفی شود و این برای آمریکایی ها، گروه های تروریستی، رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای مرتجع منطقه دردناک است چرا که آن ها در طول این سال‌ها تلاش کردند که دولت بشار اسد را سرنگون کرده و یک خلأ قدرت در سوریه ایجاد کنند ولی دولت بشار اسد با همراهی جریان مقاومت توانست تا حدود بسیار زیادی از فروپاشی سوریه جلوگیری کند. 

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: