تیتر امروز

قلب زاگرس در آتش؛ تنها اشک‌ باقی مانده است!
آتش سوزی سریالی جنگل‌های ایران ادامه دارد

قلب زاگرس در آتش؛ تنها اشک‌ باقی مانده است!

این گزارش تکراری است. زاگرس در آتش است و صدها تن با دست خالی برای خاموش کردن آن می‌کوشند. زاگرس در آتش است و گویی برای زاگرس هم مانند همه ما تنها اشک باقی مانده است.

اسحاق جهانگیری در بیانیه ای اعلام کرد که به خدا پناه می برم و عدم احراز صلاحیت بسیاری از شایستگان را تهدیدی جدی برای مشارکت همگانی و رقابت عادلانه گرایش ها و جریان های سیاسی بویژه اصلاح گرایان می دانم.

کد خبر: ۹۲۹۱۴
۱۷:۲۰ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۰

اسحاق جهانگیری انتخابات 1400 شورای نگهبان

دیدارنیوز: متن بیانیه اسحاق جهانگیری به شرح زیر است:

به نام خدا

هموطنان عزیز

با اعلام اسامی نامزد‌های نهایی انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، "عدم احراز صلاحیت " اینجانب نیز مشخص شد. به طور طبیعی مسئولیت این تصمیم و مبانی و معیار‌های حقوقی و قانونی و نیز آثار سیاسی و اجتماعی مترتب بر آن متوجه شورا است، اما بار بزرگ مسئولیت در پیشگاه خداوند و تعهد در برابر شما هموطنان عزیز را از دوش من برداشت.

من به قصد گشایش در زندگی مردم، توسعه ایران و آغاز مرحله نوینی از اصلاحات وارد عرصه انتخابات شدم.

به رغم میل و مصلحت شخصی، با توکل به خداوند بزرگ از قبول مسئولیت شانه خالی نکردم و آبرو و تجربه ام را که متعلق به مردم است، تقدیم ملت کردم.

من به درخواست شخصیت‌های دلسوز اصلاح طلب، تشخیص " جبهه اصلاحات ایران" و اصرار بسیاری از جوانان و فعالان سیاسی و مدنی که دغدغه امروز و فردای ایران را دارند، با آگاهی از تنگنا‌ها و شرایط دشوار پیش رو برای دور کردن خطر مشارکت پایین و دفاع از صندوق رأی و حق مردم در پیشبرد دموکراسی و عدالت همه جانبه قدم در این راه نهادم. رأی و حقی که پایه جمهوریت نظام است و امام بزرگوار و رهبر معظم انقلاب همواره بر آن تاکید داشته اند.

به خدا پناه می‌برم و عدم احراز صلاحیت بسیاری از شایستگان را تهدیدی جدی برای مشارکت همگانی و رقابت عادلانه گرایش‌ها و جریان‌های سیاسی بویژه اصلاح گرایان میدانم و امیدوارم که جمهوریت نظام، مشارکت موثر مردم در تعیین سرنوشت خود، منافع ملی و آینده ایران فدای مصالح آنی سیاسی نشود.

اکنون تکلیف از من ساقط است و پایان فعالیت‌های انتخاباتی خود را اعلام می‌کنم و از اقشار مختلف مردم و نخبگان و فعالان سیاسی و آشنا به مسایل کشور به ویژه از همفکران و جوانان و شخصیت‌های دلسوز و احزاب و تشکل‌های سیاسی و صنفی که در این روز‌ها برای کاستن از رنج مردم و کمک به ترسیم آینده‌ای بهتر و امید بخش برای ایران در همه جای کشور مشتاقانه و دلسوزانه به میدان آمدند و به اینجانب اعتماد و ابراز لطف داشته اند، کمال تشکر و قدردانی را دارم و عموم شهروندان را به مشارکت در انتخابات دعوت می‌کنم.

اسحاق جهانگیری

چهارم خرداد ۱۴۰۰

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
تندیس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۵
0
0
اقای جهانگیری فرموده اند به قصد گشایش زندگی مردم و توسعه ایران نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده است ! سوال مشخص از ایشان این است ایا در 8 سالی که بر مدیریت کلان کشور و به عنوان معاون رییس جمهوری در دولت روحانی فعالیت داشته اند قصد ایجاد گشایش در زندگی مردم و توسعه ایران را نداشته اند که اینک یهو به فراست این امر افتاده اند یا اقای روحانی به ایشان اجازه گشایش در زندگی مردم و توسعه ایران را نداده و البته اقای جهانگیری هم چون بسیار ادم اخلاق مدار است نخواسته در باره عدم همکاری روحانی با ایشان در این امر مقدس کلامی بگوید که حرمت رییس جمهور زیر سوال برود ! البته این را فهمیدیم که نابود کردن قدرت پول ایران ربطی به تصمیم و بخشنامه یک شبه اقای جهانگیری که به دلار جهانگیری معروف شد ندارد و ایشان از این جنایت بزرگ در حق توان مالی مردم ایران مبرا بوده اند کما اینکه اقای شیخ صادق لاریجانی هم به این نتیجه رسیده بودند که چقدر اقای جهانگیری از این موضوع مبرا بوده اند همانگونه که طبری از اتهام مربوطه مبرا بوده و لذا ایشان هیچگاه از جهانگیری و اقای سیف در این مورد مواخذه نکردند . مظابق بیانیه شیخ صادق لاریجانی فهمیدیم همه مشکلات اقتصادی زیر سر شورای نگهبان است که اقایان جهانگیری و علی لاریجانی و مطهری و امثالهم را تایید نکرده تا توپ قدرت دوباره در دستان سلسله فخیمه شیفتگان خدمت بچرخد.