تیتر امروز

رییس هیات ایران در مذاکرات وین با بیان این که امروز دور جدید این مذاکرات آغاز می‌شود، گفت: مسائل جدی و مهمی هنوز کماکمان وجود دارد که باید حل و فصل شود.

کد خبر: ۹۲۹۱۲
۱۷:۱۱ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۰

عراقچی مذاکرات

دیدارنیوز: سید عباس عراقچی، عصر روز سه شنبه پیش از نشست کمیسیون مشترک برحام گفت: مسائل جدی و مهمی هنوز کماکمان وجود دارد که باید حل و فصل شود.

عراقچی با بیان اینکه امروز دور جدید مذاکرات ما با کشور‌های ۱+۴ آغاز خواهد شد افزود: در ادوار گذشته (چهار دوره گذشته) پیشرفت‌های نسبتا خوبی داشتیم و مسیر مشخصی را طی کردیم و می‌دانیم مسیر روشنی را باید طی کنیم.

وی با تاکید بر این که مسائل جدی و مهمی کماکان باقیمانده که باید حل و فصل شود، خاطرنشان کرد: امروز دوباره مذاکرات را شروع می‌کنیم و امیدوار هستیم در طول مذاکرات چند روزه ان‌شاءالله بتوانیم به راه‌حل‌های نهایی دست یابیم.

این دیپلمات ارشد کشورمان، در مورد نشست‌های جانبی که در حاشیه نشست کمیسیون مشترک برجام داشته است هم گفت: نشست اصلی کمیسیون مشترک محلی است که در کنار آن مذاکرات به صورت‌های دوجانبه و چند جانبه رسمی و غیررسمی برگزار شود.

وی در همین ارتباط ادامه داد: حتی پیش از شروع کمیسیون مشترک گفتگو‌های دوجانبه را داشتیم. الان ملاقات خیلی خوبی را با هیأت روسیه داشتم و با هم مسائلی که در مذاکرات باید به آن پرداخته شود، مرور کردیم و الحمدالله اشتراک مواضع خوبی در اکثر آن‌ها وجود دارد.

برچسب ها: برجام
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: